Zobacz więcej ofert pracy

Referent

Izba Administracji Skarbowej w Opolu
Brzeg
praca stacjonarna
992 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Brzeg
Ogłoszenie o naborze Nr 81986

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

·      praca o charakterze administracyjno – biurowym,

·      zagrożenie korupcją,

·      permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

·         praca przy komputerze powyżej 4 godzin,

·         stanowisko wyposażone w komputer stacjonarny i inne urządzenia biurowe

·         oświetlenie sztuczne i naturalne,

·         budynek dwupiętrowy z podjazdem dla osób niepełnosprawnych,

·         bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych - brak wind i toalet przystosowanych    dla niepełnosprawnych,

·         brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom
niewidomym i głuchoniemym.

Zakres zadań

  • przyjmuje deklaracje podatkowe, wnioski, informacje i inne dokumenty, w tym w formie elektronicznej, dokonuje ich wstępnej weryfikacji pod względem formalnym oraz obsługuje bezpośrednio podatników mając na celu pomoc podatnikom w rzetelnym i terminowym rozliczaniu się z obowiązków podatkowych
  • wprowadza do systemów informatycznych dane szczegółowe z deklaracji podatkowych i innych dokumentów oraz przetwarza dane przesłane za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej w celu zapewnienia kompletnej i aktualnej bazy danych oraz dostarczania pozostałym komórkom urzędu informacji podatkowych
  • wydaje zaświadczenia w celu udostępniania informacji będących w posiadaniu urzędu, a służących realizacji wniosków podatników oraz prowadzi sprawy związane z kasami rejestrującymi w celu kontroli należytego wywiązywania się podatników z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Znajomość przepisów ustaw w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, ustawy o rachunkowości, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn, podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, Ordynacji podatkowej, ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office lub Open Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Obsługa aplikacji specjalistycznych