Praca.pl Praca Medycyna / Opieka zdrowotna
Pracownik Recepcji Medycznej

Praca Pracownik Recepcji Medycznej najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Pracownik Recepcji Medycznej

Szukasz nowego miejsca pracy w przychodni lub innej placówce medycznej w okolicy Twojego miejsca zamieszkania? W placówkach ochrony zdrowia znajduje zatrudnienie nie tylko personel medyczny, ale i administracyjno-biurowy, w szczególności zajmujący się obsługą recepcji, rezerwacją i potwierdzaniem wizyt, obsługą klientów / pacjentów czy chociażby przyjmowaniem przesyłek kurierskich, obsługą kasy fiskalnej i terminala czy udzielaniem informacji. Te wszystkie czynności wykonuje pracownik recepcji medycznej. Pokrewne stanowiska często spotykane na rynku pracy, o identycznym bądź zbliżonym zakresie obowiązków, to sekretarka medyczna, opiekun pacjenta, recepcjonistka w przychodni, specjalista ds. rejestracji medycznej, rejestrator medyczny. Sprawdź kategorię pracy: Medycyna / Opieka zdrowotna na Praca.pl lub wpisz w pasku wyszukiwania nazwę stanowiska: pracownik recepcji medycznej! Przeglądaj ogłoszenia, aplikuj i zacznij nową karierę!

Praca pracownik recepcji medycznej – co robi? 

Praca pracownika recepcji medycznej to odpowiedzialne stanowisko, które jest zarazem niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania każdej placówki medycznej. Posada ta jest tworzona w różnego rodzaju instytucjach medycznych, takich jak przychodnie, szpitale, placówki prywatnej opieki medycznej czy instytuty naukowo-medyczne. Praca recepcjonistki medycznej polega zarówno na pośredniej (telefonicznej, internetowej), jak i bezpośredniej obsłudze pacjentów. Jest to osoba, która odpowiada za pierwszy kontakt z pacjentami. Przede wszystkim ma za zadanie rejestrować pacjentów na wizyty, rozliczać / przyjmować opłaty, zarządzać dokumentacją medyczną, obsługiwać systemy komputerowe, udzielać informacji na temat usług medycznych, dostępności lekarzy w danym terminie, kontakt z personelem medycznym, organizowanie pracy recepcji. Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy też dbanie o pozytywny wizerunek firmy. By wykonywać te wszystkie czynności, niezbędna jest dobra organizacja pracy, znajomość sprzętu i oprogramowania biurowego, wysoka kultura osobista. Na Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy dla rejestratorów medycznych – nie przegap ich!

Jak zostać rejestratorka medyczną?

W tej profesji absolutnie kluczowe jest posiadanie umiejętności organizacyjnych. Ważna jest też umiejętność obsługi komputera. Pracodawcy zwykle nie wymagają konkretnego wykształcenia u kandydatów, największym atutem jest natomiast doświadczenie w pracy biurowej lub na podobnym stanowisku, a także znajomość języka angielskiego. Żeby zdobyć to stanowisko często zatem wystarczy wysłać CV i list motywacyjny, w którym wyjaśniasz w sposób ciekawy, dlaczego zależy Ci na pracy akurat w placówce medycznej oraz przekonujesz pracodawcę, że jesteś osobą zdolną do świadczenia kompleksowej obsługi recepcji.

Stanowisko pracownika recepcji medycznej – predyspozycje zawodowe

Osoby wiążące swoją przyszłość zawodową ze stanowiskiem recepcjonisty medycznego powinny cechować się nie tylko wysoce rozwiniętymi umiejętnościami organizacyjnymi, ale i umiejętnością pracy w grupie, w dynamicznym środowisku. Istotne są też takie cechy jak empatia, cierpliwość i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Przydatna okazuje się też zdolność do szybkiego uczenia się i dostosowywania do zmieniających się procedur medycznych i biurowych. Jako rejestrator / rejestratorka musisz być nieustannie na bieżąco z przepisami i wymaganiami proceduralnymi. Oczywiście jako osoba pracująca z klientem / pacjentem, musisz cechować się też rozbudowanymi umiejętnościami komunikacyjnymi i wysoką kulturą osobistą nawet w kontakcie z tzw. trudnym klientem / pacjentem.

Ile zarabia pracownik recepcji medycznej?

Jak informuje Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (Sedlak&Sedlak) rejestratorka medyczna zatrudniona na pełny etat zwykle otrzymuje wynagrodzenie rzędu 3,5-4,5 tys. złotych miesięcznie. W przypadku tego zawodu mediana miesięcznych zarobków brutto wynosi 3860 zł. Warto pamiętać, że warunki pracy, w tym finansowe, najczęściej polepszają się wraz ze zdobywaniem doświadczenia i zwiększaniem się poziomu odpowiedzialności.

Najnowsze oferty pracy dla recepcjonistki medycznej

Na portalu Praca.pl znajdziesz aktualne oferty pracy dla recepcjonistek medycznych w różnorakich placówkach opieki zdrowotnej, począwszy od przychodni, przez prywatne kliniki, gabinety stomatologiczne, placówki dermatologiczne, po szpitale ogólne i specjalistyczne. Oferty pracy dostępne są w wielu miastach. Praca na recepcji może być wykonywana w pełnym bądź niepełnym wymiarze czasu pracy, często pojawiają się też ogłoszenia dotyczące pracy tymczasowej / na zastępstwo. Co więcej, duże kliniki niekiedy poszukują pracowników zdalnych do prowadzenia rejestracji telefonicznej / internetowej. Dokładnie czytaj oferty! Jeśli szukasz nowej pracy w branży medycznej, a nie masz wykształcenia medycznego, posada recepcjonisty medycznego / rejestratorki medycznej może być dobrym początkiem kariery.

Praca pracownik recepcji medycznej – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie są najważniejsze zadania rejestratora medycznego?

Podstawowymi zadaniami zawodowymi pracownika recepcji medycznej są: bezpośrednia i telefoniczna obsługa pacjentów, rejestracja wizyt i obsługa kalendarza, zarządzanie przepływem informacji i dokumentacji medycznej wewnątrz placówki i na zewnątrz. Warto pamiętać, że osoba na tym stanowisku odpowiada też za utrzymanie porządku w recepcji, obsługę urządzeń biurowych i kasy fiskalnej / terminala, a także zapewnienie kompleksowej i profesjonalnej obsługi pacjentom, co z kolei przekłada się na pozytywny wizerunek placówki.

  • Jakie są wymagania dla kandydatów na stanowisko recepcjonisty medycznego?

Kandydatki i kandydaci ubiegający się o stanowisko recepcjonistki medycznej / recepcjonisty medycznego powinni posiadać doskonałe umiejętności organizacyjne i wysokie umiejętności komunikacyjne. Często wymagane jest też wcześniejsze doświadczenie w pracy biurowej, najlepiej w obszarze medycznym. Coraz bardziej istotna, szczególnie w większych miastach, jest również znajomość języka angielskiego, a niekiedy także rosyjskiego czy niemieckiego. Pracodawcy często poszukują osób z doświadczeniem na podobnym stanowisku, które są gotowe do pracy zmianowej i posiadają umiejętność szybkiego, profesjonalnego reagowania na pilne sytuacje.