Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy

Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Specjalista ds. modelowania ryzyka operacyjnego

ING Tech Poland

Warszawa

14 dni temu

Miejsce pracy: Warszawa
Numer referencyjny: /MB/RH/CRM/ŁŚ9446
Szukamy Ciebie jeśli:
  • Posiadasz stopień akademicki (magister lub doktor) w zakresie ekonometrii, metod ilościowych, statystyki, matematyki, fizyki lub podobnego obszaru ilościowego
  • Dobrze znasz się na modelowaniu statystycznym i metodach ekonometrycznych
  • Cechujesz się doświadczeniem w programowaniu statystycznym (np. Python, R, SAS)
Dodatkowo zapunktujesz za:
  • Minium 5-letnim doświadczenie w opracowywaniu i / lub walidacji modeli ryzyka operacyjnego
  • Znajomość i doświadczenie w zakresie zaawansowanych technik statystycznych, takich jak modelowanie bayesowskie, Monte Carlo, sieci neuronowe itp
  • Doświadczenie w zakresie baz danych, modelowania danych, przygotowywania danych i kontroli jakości danych
  • Znajomość przepisów finansowych (Bazylea, EBA)
  • Certyfikację zawodową FRM/PRM/CFA lub CQF
Jak pracujemy:

W ING Tech Poland działamy zgodnie z podejściem Agile, w oparciu o metodyki zwinne tj. Scrum oraz Kanban. Jesteśmy innowacyjną organizacją opierającą swoje działania na zaufaniu do ludzi, z którymi współpracujemy.

Departament Rozwoju Modelu Ryzyka Finansowego to międzynarodowy zespół 80 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Nasze doświadczenie polega na opracowywaniu i zarządzaniu ryzykiem kredytowym, modelami ALM i ryzykiem operacyjnym. Aby dalej wzmacniać i rozwijać możliwości modelowania, ING zdecydowało się na utworzenie Centrum Ryzyka (Risk Hub) w Warszawie. Zespół ds. rozwoju modeli będzie realizował działania w zakresie modelowania modeli w całym ING, ściśle współpracując przy międzynarodowych projektach z zespołami w Amsterdamie.

Opracowane modele są kluczowe dla sukcesu ING, właśnie te modele są używane przez wszystkie lokalne jednostki zarządzania ryzykiem w ING.

Jako Specjalista w modelowaniu ryzyka operacyjnego, otrzymasz możliwość zdobycia doświadczenia w tych zagadnieniach modelowania przy użyciu najnowocześniejszych metod modelowania, narzędzi i technologii przetwarzania danych. Będziesz miał również szansę wpłynąć na kierunek, w którym rozwija się Centrum Ryzyka.

  • umowa zlecenie
    taki rodzaj umowy oferujemy
  • 8:00 - 18:00 (8 godzin dziennie)
    w tych godzinach pracujemy
  • ul. Zajęcza 4, Warszawa
    tutaj mieści się nasze biuro
Zakres obowiązków:
50% - Opracowywanie, ulepszanie, analizowanie i dokumentowanie modeli ryzyka
40%-Monitorowanie modeli wewnętrznych, analiza historyczna
10% - Rozwój metodologii opracowywania modeli
Pozostałe wymagania:
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz rozwiązywania problemów
  • Umiejętności komunikacji i prezentacji, zaawansowany poziom znajomości języka angielskiego (C1 lub wyższy)
  • Niezależne, kreatywne i aktywne nastawienie
  • Zainteresowanie innowacjami
W ING Tech Poland dbamy o:
Twój rozwój:
  • międzynarodowe projekty
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • szkolenia
  • certyfikaty
  • rozwój zawodowy
Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę
  • prywatna opieka medyczna
  • strefy relaksu i rozrywki
  • karta Multisport dofinansowana 50%
  • imprezy sportowe
  • parking rowerowy
odpowiednie warunki pracy
  • dostęp do najnowszych technologii
  • laptop
  • komórka
  • dodatkowy monitor
  • przepyszna kawa
  • kuchnia
Nad Twoja rekrutacją czuwają:
Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Jeżeli w przyszłości, chciałbyś/chciałabyś brać udział w innych rekrutacjach prowadzonych przez ING Business Shared Services B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Katowicach, potrzebujemy Twojej dodatkowej zgody: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia przyszłych rekrutacji.”

W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 2 lat. Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego

Specjalista do spraw ryzyka kredytowego jest członkiem zespołu, powołanego do sprawowania kontroli nad procesem decyzyjnym, w zakresie przyznawania kredytów oraz analizy ryzyka kredytowego w przypadku nowych wniosków. Specjaliści ds. ryzyka kredytowego sprawdzają, czy w przypadku dotychczas rozpatrzonych wniosków kredytowych nie dopuszczono żadnych nieprawidłowości, jednocześnie weryfikując ryzyko kredytowe obecnie ...
Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego Praca Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (640)
Wałbrzych (60)
Legnica (116)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (235)
Toruń (144)
Lubelskie:
Lublin (235)
Chełm (35)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (815)
Tarnów (97)
Nowy Sącz (85)
Mazowieckie:
Warszawa (2006)
Radom (176)
Płock (63)
Opolskie:
Opole (236)
Nysa (63)