Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy

Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Specjalista ds. Walidacji Modeli Kredytowych

ING Tech Poland

Warszawa

96 dni temu

Miejsce pracy: Warszawa
Numer referencyjny: /MB/RH/KG7984
Szukamy Ciebie jeśli:
  • Posiadasz stopień (magistra lub doktora) z ekonometrii, metod ilościowych, statystyki, matematyki, fizyki lub podobnych dziedzin
  • Posiadasz zaawansowane doświadczenie w programowaniu w SAS lub podobnym języku
  • Znasz narzędzia statystyczne i techniki modelowania
  • Posiadasz minimum 2 lata doświadczenia z modelami ryzyka kredytowego
  • Znasz regulacje IRB lub IFRS9
  • Masz postawę analityczną i krytyczną
Dodatkowo zapunktujesz za:
  • Dobrą znajomość wymagań prawnych (IRB lub IFRS9)
  • Szczegółową znajomość technik modelowania IRB lub IFRS9
  • Znajomość modeli underwritingowych lub systemów wczesnego ostrzegania
Jak pracujemy

W ING Tech Poland działamy zgodnie z podejściem Agile, w oparciu o metodyki zwinne tj. Scrum oraz Kanban. Jesteśmy innowacyjną organizacją opierającą swoje działania na zaufaniu do ludzi, z którymi pracujemy. Dzięki dużej swobodzie działania pobudzamy motywację oraz kreatywność, co przyspiesza pracę i pozwala elastycznie dostosowywać się do zmieniających się oczekiwań naszych partnerów biznesowych. Podstawą naszej organizacji są nieduże jednostki zwane squadami, które mają jasną wizję swojego produktu, samodzielnie pokonują pojawiające się wyzwania i wspólnie wypracowują najbardziej elastyczne i efektywne sposoby działania.

Zespół walidacji modeli ocenia, czy modele są odpowiednie do zamierzonego zastosowania i są zgodne z polityką wewnętrzną i przepisami zewnętrznymi. Naszym celem jest zwiększenie zrozumienia przez ING ograniczeń i słabości modelu oraz przyczynienie się do ciągłego ulepszania modelu w celu zapewnienia wartości dodanej modeli. Aby jeszcze bardziej wzmocnić i rozwinąć zdolności w zakresie walidacji ryzyka kredytowego, ING zdecydowało się na utworzenie centrum ryzyka w Warszawie.

Zespół Risk Hub Warsaw przeprowadzi walidację modeli dla modeli w całym ING na całym świecie. Szukamy specjalistów, którzy dołączą do tego nowego zespołu, który ma znaczące ambicje rozwojowe. Wraz z zespołem w Amsterdamie będziesz walidował modele stosowane do kapitału regulacyjnego (podejście oparte na wewnętrznym ratingu) i rezerwy na straty kredytowe (MSSF9), obejmujące wszystkie komponenty modeli dla dowolnego typu portfela na całym świecie. Ponadto zespół ma ambicję rozszerzenia zakresu na modele decyzji kredytowych, takie jak modele underwritingowe, ceny kredytów i systemy wczesnego ostrzegania. Stosujemy techniki statystyczne, zmienione analizami jakościowymi, w celu oceny jakości modeli i właściwego ich wykorzystania przez zainteresowanych interesariuszy.

Nasze raporty są przedstawiane kierownictwu wyższego szczebla na poziomie grupy, aby podjąć decyzję o bieżącym użytkowaniu modeli lub zatwierdzaniu nowych modeli. Nasze raporty są również często udostępniane zewnętrznym organom regulacyjnym (EBC), wewnętrznemu i zewnętrznemu audytowi.

Dołaczając do Risk Hub Warsaw:
  • będziesz brał udział w tworzeniu fundamentów nowego centrum eksperckiego w Polsce
  • będziesz częścią wysoko wykwalifikowanego zespołu, który jest odpowiedzialny za ustanawianie standardów i dzielenie się wiedzą
  • staniesz się częścią rozwijającej się organizacji inwestującej w swoich pracowników

  • umowa o pracę
    taki rodzaj umowy oferujemy
  • 9:00 - 17:00
    w tych godzinach pracujemy
  • ul. Zajęcza 4, Warszawa
    tutaj mieści się nasze biuro
Zakres obowiązków
50% - Ocena modeli ryzyka kredytowego
30%-Tworzenie wysokiej jakości raportów walidacyjnych
10% - Interakcje z interesariuszami modelowymi
10% - Koordynacja i ciągłe doskonalenie
Pozostałe wymagania
  • Pozytywny i konstruktywny sposób myślenia
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne w języku angielskim (poziom B2/C1)
  • Umiejętność pisania przejrzystych raportów
  • Umiejętność pracy w małych zespołach
  • Samodzielność
  • Prosimy o przesłanie aktualnego CV w języku angielskim
W ING Tech Poland dbamy o:
Twój rozwój:
  • międzynarodowe projekty
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • szkolenia
  • certyfikaty
  • rozwój zawodowy
Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę
  • prywatna opieka medyczna
  • strefy relaksu i rozrywki
  • karta Multisport dofinansowana 50%
  • imprezy sportowe
  • parking rowerowy
odpowiednie warunki pracy
  • dostęp do najnowszych technologii
  • laptop
  • komórka
  • dodatkowy monitor
  • przepyszna kawa
  • kuchnia
Nad Twoja rekrutacją czuwają:

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. Oceny Ryzyka

Specjalista do spraw oceny ryzyka jest pracownikiem wyspecjalizowanym w analizowaniu i porównywaniu potencjalnego ryzyka, związanego z realizacją danego projektu, finalizacją transakcji lub wdrożeniem produktu czy usługi na rynek. Specjalista opracowuje w odniesieniu do każdego przypadku ekspertyzę, w której zawiera prognozę niesionego za sobą ryzyka finansowego. Specjalista do spraw oceny ryzyka bierze czynny udział w ...
Specjalista ds. Oceny Ryzyka Praca Specjalista ds. Oceny Ryzyka

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (713)
Wałbrzych (60)
Legnica (107)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (284)
Toruń (164)
Lubelskie:
Lublin (263)
Chełm (45)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (797)
Tarnów (109)
Nowy Sącz (84)
Mazowieckie:
Warszawa (2058)
Radom (161)
Płock (95)
Opolskie:
Opole (253)
Nysa (72)