Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Państwowa Agencja Atomistyki w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2204 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 25535

Warunki pracy

Praca w siedzibie urzędu, o charakterze administracyjno-biurowym.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin, obsługa urządzeń biurowych. Budynek posiada wejścia z poziomu „0” dla osób poruszających się na wózkach, poprzez drzwi skrzydłowe ewakuacyjne otwierane przez ochronę budynku. Budynek posiada specjalne toalety dla osób niepełnosprawnych znajdujące się na parterze oraz na wybranych poziomach budynku.

Zakres zadań

  • Administrowanie serwerem poczty elektronicznej opartym na serwerze postfix ze szczególnym zwrócenie uwagi na jej bezpieczeństwo
  • Administrowanie serwerami w środowisku Linux, z uwzględnieniem administracji usługami DNS, oraz DHCP
  • Konfiguracja urządzeń komunikacyjnych sieci komputerowej (routery i przełączniki firmy CISCO) oraz organizacja i nadzór nad połączeniami wewnętrznej sieci PAA z zewnętrznymi węzłami sieciowymi
  • Udział w administrowaniu serwerami w środowisku domenowym MS Active Directory w celu zapewnienia ich bezawaryjnej i bezpiecznej pracy
  • Udział we wdrażaniu nowych rozwiązań informatycznych na potrzeby Urzędu
  • Udział w zarządzaniu stacjami klienckimi w środowisku domenowym w oparciu o Domenę Microsoft Serwer
  • Udział w tworzeniu i aktualizacji procedur dotyczących obszaru wykorzystania technologii informatycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci, przechowywanych danych, dostępu użytkowników do systemu teleinformatycznego
  • Bieżąca analiza dzienników zdarzeń na serwerach oraz archiwizacja serwerów

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w administrowaniu systemami Linux Centos, administrowaniu serwerem poczty elektronicznej, usługami DNS, oraz DHCP
  • Przeszkolenie z zarządzania serwerami opartymi na platformę Linux
  • Przeszkolenie z konfiguracji urządzeń komunikacyjnych sieci komputerowej (routery i przełączniki firmy CISCO)
  • Przeszkolenie z administrowania serwerem poczty elektronicznej opartym na serwerze postfix
  • Znajomość systemów operacyjnych klasy Unix/Linux
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym
  • Pozytywne podejście do klienta
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej
  • Umiejętność współpracy
  • Skrupulatność, cierpliwość, odpowiedzialność
  • Umiejętność obsługi urządzeń biurowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość najnowszych rozwiązań z zakresu wirtualizacji środowisk serwerowych i aplikacyjnych z wykorzystaniem HYPER-V
  • Znajomość metodologii ITIL