Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2198 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 25789

Warunki pracy

– obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego, w tym kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe,
– reprezentacja urzędu

Pracownikom oferujemy:
– umowa o pracę na czas zastępstwa,
– trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych,
– pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa,
– możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie, możliwość dofinansowania kart sportowych (FitProfit), ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.30-9.00.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

– praca przy komputerze,
– w biurze dostępnym dla osób niepełnosprawnych,
– praca w kameralnych pokojach.

Zakres zadań

  • uczestniczenie w opracowywaniu (w tym we współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi resortu i organami) projektów aktów prawnych i innych dokumentów rządowych dotyczących procesu inwestycyjno-budowlanego oraz uczestniczenie w procesie ich uzgodnień i konsultacji,
  • przygotowywanie wstępnych opinii odnośnie zagadnień prawnych celem opracowania stanowisk Ministra Inwestycji i Rozwoju w odniesieniu do projektów aktów normatywnych i innych dokumentów rządowych przygotowanych przez inne resorty,
  • przygotowywanie wstępnych projektów opinii/ wyjaśnień/ interpretacji/ ocen związanych ze stosowaniem procesu inwestycyjno-budowlanego,
  • przygotowywanie oraz weryfikacja opisy procedur i usług świadczonych przez organy administracji w zakresie procesu inwestycyjno-budowlanego (m.in. portal obywatel.gov.pl oraz biznes.gov.pl), oraz udziela porad i informacji w ramach infolinii „Obywatel”, w celu zapewnienia kompleksowej i jednolitej informacji nt. wymagań związanych z procesem inwestycyjno-budowlanym,
  • udział w realizacji zadań w ramach projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, w szczególności w zakresie tworzenia opisów przedmiotów zamówienia na potrzeby zamówień publicznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w sektorze budownictwa lub w administracji publicznej
w zakresie prawa budowlanego.
  • znajomość przepisów ustawy Prawo budowlane oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy,
  • znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego,
  • znajomość przepisów z zakresu legislacji, w tym m.in. regulujących tryb pracy Rady Ministrów,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe