Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2162 dni temu
Dyrektor Generalny Urzędu poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 27498

Warunki pracy

Praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin.
Siedziba Urzędu w Al. Jerozolimskich 181 C, która nie jest własnością URPLWM i PB, jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ww. obiekcie szerokość drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, a także ciągi komunikacyjne oraz dźwigi osobowe zapewniają osobom niepełnosprawnym, a w szczególności poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostęp do każdego z sześciu pięter budynku. Pomieszczenie przeznaczone na toalety jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i znajduje się w holu na parterze budynku.

Zakres zadań

  • naliczanie wynagrodzeń, ekwiwalentów pieniężnych i innych dodatków dla pracowników, sporządzanie list wypłat oraz ustalanie uprawnień i naliczanie zasiłków chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich i wypadkowych,
  • zgłaszanie i wyrejestrowywanie do/z ubezpieczenia społecznego i ubezpieczenia zdrowotnego pracowników oraz prowadzenie rozliczeń z US z tytułu zobowiązań podatkowych i z ZUS z tytułu potrącanych i odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,
  • sporządzanie i przesyłanie informacji o dochodach pracowników uzyskanych w poprzednim roku kalendarzowym oraz w roku, w którym następuje rozwiązanie umowy o pracę PIT-11 do US i pracownikom
  • terminowe udzielanie pisemnych informacji komornikom sądowym w sprawie zajęcia wynagrodzenia,
  • opracowywanie i korygowanie zapotrzebowań miesięcznych w rozbiciu na poszczególne dekady i dni w zakresie wydatków bieżących dotyczących realizacji zobowiązań wynikających z umów o pracę (budżetowanie dzienne),
  • wystawianie pracownikom zaświadczeń o wysokości wynagrodzeń,
  • prowadzenie korespondencji z Agencjami Unijnymi.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość obowiązujących przepisów w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych,
  • 2 lata doświadczenia zawodowego w pracy na podobnym stanowisku w księgowości,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • dobra znajomość obsługi programów komputerowych (MS Office),
  • znajomość programu Płatnik,
  • dobra organizacja pracy,
  • skrupulatność, dokładność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • kurs w zakresie księgowości.