Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2117 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 29110

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca administracyjno-biurowa,
- gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych,
- zagrożenie korupcją,
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np.: obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- użytkowanie sprzętu biurowego,
- praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
- budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
- budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • rozpatrywanie i analizowanie pod względem formalno-prawnym wpływających do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wniosków wójtów (burmistrzów) w sprawie przeznaczenia gruntów rolnych klas I-III na cele nierolnicze położonych na obszarach wiejskich oraz opracowywanie projektów decyzji Ministra dotyczących przeznaczania gruntów rolnych na cele nierolnicze, w celu realizacji ustaleń projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego,
  • współpraca z innymi departamentami MRiRW, ministerstwami i samorządami województw, a także uczestniczenie w szkoleniach i konferencjach związanych z ochroną gruntów rolnych, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym oraz innymi zagadnieniami, w celu wypracowania jednolitych wzorów postępowania oraz podnoszenia kwalifikacji,
  • opracowywanie projektów interpretacji przepisów prawnych dotyczących ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, planowania i zagospodarowania przestrzennego, gospodarki nieruchomościami i innych przepisów, w celu ich jednolitej interpretacji przez organy realizujące zadania wynikające z ww. przepisów, w tym organów wdrażających działania w ramach PROW 2014-2020,
  • przygotowywanie odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie z zakresu ochrony gruntów rolnych, w celu wyjaśnienia i właściwej interpretacji przepisów z tego zakresu,
  • opiniowanie oraz opracowywanie projektów aktów prawnych, w tym dla działań wdrażanych w ramach PROW 2014-2020, w zakresie zachowania potencjału produkcyjnego gruntów rolnych, raportów związanych z problematyką ochrony gruntów rolnych i leśnych, planowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami, w celu doprecyzowania zapisów aktów prawnych oraz dostosowania ich do aktualnych uwarunkowań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • roczny staż pracy w administracji publicznej,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • wiedza z zakresu ochrony gruntów rolnych,
  • wiedza z zakresu zasad funkcjonowania administracji , jej zadań i podziału kompetencji,
  • umiejętność interpretacji przepisów ustawowych i wykonawczych w zakresie ochrony gruntów rolnych oraz planowania przestrzennego,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • komunikatywność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • 6-miesięczne doświadczenie w prowadzeniu spraw administracyjnych z zakresu ochrony gruntów rolnych lub planowania przestrzennego,
  • znajomość zagadnień z zakresu gospodarki ziemią, planowania przestrzennego,
  • znajomość zagadnień związanych z PROW 2014-2020.