Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2074 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 31624

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

– wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych przez Ministerstwo, opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów regulujących funkcjonowanie komitetów/zespołów/grup roboczych, przygotowanie raportu z konsultacji publicznych
  • prowadzenie analiz na potrzeby przygotowania dokumentów strategicznych/ programów/planów/polityk w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: identyfikowanie problemów, zagrożeń, uwarunkowań, etc., gromadzenia danych, aktualizowanie danych, zestawianie, wizualizacja danych (np.: tabele, wykresy, mapy, kartogramy, etc.), analizowanie zgromadzonych danych, wnioskowanie, formułowanie i konsultowanie raportu/rekomendacji/informacji
  • badanie zgodności strategii i programów w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: weryfikowanie merytorycznego zakresu dokumentów, weryfikowanie zgodności z systemem prawnym
  • przygotowywanie materiałów informacyjnych, publikacji i materiałów promocyjnych w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: przygotowywanie zakresu merytorycznego/treści merytorycznej, opiniowanie/konsultowanie treści merytorycznej
  • monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/rekomendacji/ wytycznych/opinii/inicjatyw etc. w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: analizowanie aktualnego stanu prawnego, orzecznictwa i poglądów doktryny/standardów/rekomendacji/wytycznych/ opinii, analizowanie planowanych zmian prawnych, przekazywanie informacji zainteresowanym

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie jakości ścieków lub wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
  • Znajomość ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzania ścieków i jej aktów wykonawczych
  • Znajomość dyrektywy Rady 98/83/WE w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
  • Znajomość zagadnień z zakresu jakości ścieków i wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Myślenie analityczne
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość zagadnień z obszaru monitoringu jakości wód i ścieków