Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Specjalista

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

Olsztyn

14 dni temu

Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 31637

Warunki pracy

praca administracyjno - biurowa, pełny wymiar czasu pracy - 8 godzin, obsługa komputera, wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Realizowanie śledztwa finansowego na rzecz jednostek Policji woj. warmińsko – mazurskiego, Wydziałów KWP w Olsztynie oraz uprawnionych podmiotów zewnętrznych, w tym ocena zasadności i określenie obszaru poszukiwań, opracowywanie pism i wniosków do wytypowanych instytucji posiadających informacje o składnikach majątkowych; ustalenie stanu prawnego i rzeczywistego składników majątkowych; dokonywanie analizy zgromadzonego materiału z ustaleniami majątkowymi i sporządzanie szczegółowych sprawozdań dla zleceniodawcy oraz wskazywanie przedmiotu i sposobu zabezpieczenia; nadzorowanie sposobu wykorzystania ustaleń przekazanych jednostce zlecającej oraz udział w realizacji czynności służbowych w wybranych sprawach;
  • Realizowanie i koordynacja pod względem merytorycznym projektów finansowych w ramach środków unijnych inicjowanych przez Wydział dw. z PG KWP w Olsztynie celem podniesienia kompetencji zawodowych policjantów. Identyfikacja możliwości pozyskania dofinansowania w ramach programów unijnych lub innych środków zewnętrznych w celu organizacji doskonalenia zawodowego policjantów i pracowników policji, w szczególności garnizonu warmińsko – mazurskiego;
  • Organizowanie i prowadzenie szkoleń z zakresu szeroko rozumianego śledztwa finansowego dla policjantów wykonujących czynności operacyjnie i dochodzeniowo śledcze z jednostek Policji woj. warmińsko – mazurskiego ;
  • Typowanie spraw kwalifikujących się do objęcia nadzorem w zakresie prawidłowego wykonania identyfikacji składników majątku oraz zastosowania instytucji zabezpieczenia majątkowego i tymczasowego zajęcia mienia poprzez wspieranie procesu wnioskowania do Prokuratury;
  • Współpraca z jednostkami Prokuratury, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej oraz Wydziału do Spraw Odzyskiwania Mienia Komendy Głównej Policji (w tym pośredniczy w działaniach poszukiwawczych składników majątkowych poza granicami kraju);
  • Sporządzanie zestawień monitorujących jakość i efektywność poszukiwań celowych składników majątku na podstawie prowadzonych spraw oraz efektywność poszczególnych źródeł informacji wykorzystywanych w poszukiwaniach celowych majątku;
  • Opiniowanie zagadnień prawnych z zakresu przestępczości gospodarczej oraz śledztwa finansowego, wskazuje właściwe algorytmy działań, udziela wsparcia z zakresu prawa policjantom w aspekcie śledztwa finansowego, stale współpracuje z Zespołem Prawnym KWP w Olsztynie;
  • Kontakt z instytucjami zarządzającymi programami unijnymi, w tym z instytucjami zagranicznymi, w celu pozyskiwania środków finansowych przeznaczonych na szkolenie zawodowe funkcjonariuszy, oraz tworzy narzędzia służące do zwalczania przestępczości gospodarczej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy administracyjnej
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli poufne lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. 2016 poz. 1167 ze zm.);
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Komunikatywność, kreatywność, negocjacji i argumentowania, praca w zespole, analizy i syntezy, planowania, organizacja pracy własnej;
  • Obsługa komputera i aplikacji biurowych.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

    Poznaj stanowisko: Specjalista ds. Finansowych

    Specjalista ds. Finansowych zajmuje się przygotowaniem raportów i analiz finansowych. Monitoruje również rozliczenia oraz optymalizuje koszty. Uczestniczy też w procesie sporządzania budżetu. Osoba zatrudniona na stanowisku Specjalisty ds. Finansowych powinna legitymować się wyższym wykształceniem (ekonomicznym, z zakresu rachunkowości i finansów). Konieczna jest ...
    Specjalista ds. Finansowych Praca Specjalista ds. Finansowych

    Szukaj pracy według:

    Dolnośląskie:
    Wrocław (705)
    Wałbrzych (43)
    Legnica (56)
    Kujawsko-pomorskie:
    Bydgoszcz (122)
    Toruń (76)
    Lubelskie:
    Lublin (99)
    Chełm (9)
    Lubuskie:
    Łódzkie:
    Małopolskie:
    Kraków (706)
    Tarnów (31)
    Nowy Sącz (31)
    Mazowieckie:
    Warszawa (1548)
    Radom (54)
    Płock (35)
    Opolskie:
    Opole (111)
    Nysa (6)