Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2045 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 33958

Warunki pracy

– Praca administracyjno-biurowa.
– Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
– Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • Rozliczanie planu w układzie zadaniowym na poziomie dysponenta głównego i przygotowanie zestawień kontrolnych w celu oceny agregacji wydatków w korelacji z wynikami celów realizowanych przedsięwzięć,
  • Monitorowanie ponoszonych wydatków przez jednostki służb statystyki publicznej dla osiągnięcia zaplanowanych rezultatów w celu ewentualnej korekty odchyleń w stosunku do celów przez departamenty autorskie dla poszczególnych celów realizowanych przedsięwzięć,
  • Współuczestnictwo w opracowywaniu materiałów do projektu budżetu i układu wykonawczego,
  • Współuczestnictwo w koordynowaniu prac komórek merytorycznych w zakresie definiowania struktury zadaniowej GUS oraz w zakresie określania przez komórki merytoryczne celów zadań/podzadań i działań, a także doboru mierników osiągania założonych celów wraz z dokonywaniem ocen ich realizacji w celu prawidłowego odzwierciedlenia zadań jednostek służb statystyki publicznej,
  • Obsługa aplikacji Wydatki BZ _resort i aplikacji informatycznej Ministerstwa Finansów – TREZOR BUZA w celu przekazania sprawozdania do Ministerstwa Finansów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy o finansach publicznych wraz z przepisami wykonawczymi,
  • znajomość zasad ewidencji wykonania budżetu w układzie zadaniowym,
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej,
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • komunikacja interpersonalna,
  • komunikacja pisemna,
  • współpraca,
  • podejmowanie decyzji i odpowiedzialność,
  • radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych,
  • myślenie analityczne,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe