Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1959 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 38832

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz-udział w konferencjach, spotkaniach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• wejście do obiektu od strony Placu Trzech Krzyży nie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wejście do tego budynku odbywa się przez wejście od
ul. Wspólnej
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• praca w pokoju wieloosobowym
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Dokonywanie analiz prawnych – przygotowywanie projektów opinii/ wyjaśnień/ interpretacji/ oceny – opracowywanie/ opiniowanie projektów umów, porozumień, dokumentów – sporządzanie opinii prawnych
  • Prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego – opiniowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych poza Ministerstwem lub ich części – uzgadnianie i konsultowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych z właściwymi komórkami Ministerstwa, organami i instytucjami – reprezentowanie Ministra w pracach nad projektami aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych (w tym: udział w posiedzeniach konferencji uzgodnieniowych, Komisji Prawniczych, komitetów Rady Ministrów, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz w pracach parlamentarnych) – opracowywanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo – zgłaszanie propozycji do wykazu prac legislacyjnych prowadzonych przez KPRM – opiniowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo – opiniowanie projektów aktów prawnych wewnętrznie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo – Monitorowanie procesu legislacyjnego nad poszczególnymi projektami
  • Monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii, etc. – analizowanie planowanych zmian prawnych – analizowanie aktualnego stanu prawnego, orzecznictwa i poglądów doktryny/ standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii
  • Prowadzenie obsługi interpelacji i zapytań poselskich – przygotowywanie odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie przekazane zgodnie z właściwością
  • Organizowanie spotkań i wydarzeń krajowych Ministerstwa – przygotowywanie merytoryczne spotkań i wydarzeń, w tym prezentacji, materiałów, publikacji – zapewnianie/ obsługa prelegentów/ekspertów zewnętrznych – udział w spotkaniach i wydarzeniach – przygotowywanie dokumentów podsumowujących

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obsłudze prawnej
  • – znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  • – znajomość przepisów Kodeksu cywilnego
  • – znajomość zasad techniki prawodawczej
  • – znajomość przepisów prawnych w zakresie podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej
  • – ogólna znajomość bieżącej sytuacji gospodarczej Polski
  • – organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne, rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe