Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1967 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 39226

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie; używanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, skaner); PRACA W TERENIE; krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, zagrożenie korupcją; permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.
Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada dostosowane podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściach do budynku. Drzwi wejściowe do budynku (wejście główne) pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim. W gmachu Ministerstwa Finansów korytarze są przestronne, pozbawione progów, umożliwiające swobodne poruszanie się po nich osobom na wózkach inwalidzkich. Ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a w biegach klatek schodowych zamontowano dodatkowo poręcze. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności.

Zakres zadań

  • Przygotowywanie założeń, planów, strategii i programów oraz wykonywanie audytów dla Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w szczególności: corocznych audytów systemów zarządzania i kontroli, corocznych audytów operacji, zamknięcia lub częściowego zamknięcia pomocy.
  • Przygotowywanie założeń, planów, strategii i programów oraz wykonywanie audytów w ramach wykonywania funkcji specjalnej jednostki Wspólnej Polityki Rolnej w rozumieniu art. 85 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1306/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie finansowania wspólnej polityki rolnej, zarządzania nią i monitorowania jej oraz uchylającego rozporządzania Rady (EWG) nr 352/78, (WE) nr 165/94, (WE) nr 2799/98, (WE) nr 814/2000, (WE) nr 1290/2005 i (WE) nr 485/2008 (Dz.U. L 347 z 20.12.2013, s. 549 z późn. zm.).
  • Opracowywanie, pozostających we właściwości wydziału, projektów opinii, w tym deklaracji zamknięcia lub częściowego zamknięcia pomocy oraz sprawozdań.
  • Przygotowywanie podsumowań ustaleń i wystąpień do jednostek podlegających badaniom.
  • Koordynacja oraz przeprowadzanie nieplanowanych audytów i kontroli w zakresie wykorzystania środków programów, będących w zadaniach wydziału.
  • Ocena audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych w odniesieniu do środków programów, będących w zadaniach wydziału.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z obszaru dziedzin nauk ekonomicznych lub prawnych lub wyższe oraz studia podyplomowe w zakresie audytu
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze audytu lub kontroli
  • Znajomość jednego z podstawowych języków roboczych KE (angielski lub niemiecki lub francuski) na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury przedmiotu oraz robocze pisemne komunikowanie się z KE, komunikatywna znajomość języka w mowie
  • Wiedza z zakresu przepisów prawa unijnego i krajowego dotyczących funduszy strukturalnych
  • Wiedza z zakresu międzynarodowych standardów audytu oraz metod i technik audytu
  • Znajomość ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
  • Znajomość prawa zamówień publicznych
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy o rachunkowości
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność analizowania informacji, wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2186), ani niebycie ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenia: Audyt wewnętrzny/Certified Internal Auditor (CIA)/Certified Government Auditing Professional (CGAP), metody i techniki audytu
  • Uprawnienia: Audytor wewnętrzny, biegły rewident, inspektor kontroli skarbowej, Certified Internal Auditor (CIA), Certified Government Auditing Professional (CGAP)
  • Umiejętność posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem audytorskim (np. ACL)