Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1875 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 43312

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• proponowane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4 217,27 zł brutto, ustalone wg mnożnika 2,2,
• trzynaste wynagrodzenie – dotyczy służby cywilnej,
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia pracownika służby cywilnej w zależności od udokumentowanego stażu,
• łatwiejsze godzenie życia zawodowego i prywatnego poprzez elastyczne godziny pracy (rozpoczęcie pracy w godz. 7.00-9.00), telepracę, skrócenie wymiaru czasu pracy, pokój do pracy z dzieckiem,
• kulturę organizacyjną skierowaną na potrzeby innych (działania CSR),
• rozwój kompetencji i kwalifikacji poprzez pracę w ciekawych obszarach, z ekspertami, bogaty pakiet szkoleń, refundację nauki języka obcego i studiów,
• pakiet socjalny, w tym: platformę My Benefit, dofinansowanie wypoczynku, możliwość dofinansowania kart sportowych, salę ćwiczeń w budynku Ministerstwa, rowerownię, możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz, w tym kontakty zewnętrzne z pracownikami innych urzędów administracji rządowej,
• praca przy komputerze,
• opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa http://www.miir.gov.pl/strony/ministerstwo/praca-w-ministerstwie/

Zakres zadań

  • obsługa procesu legislacyjnego, w tym: opracowywanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo, opiniowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych poza Ministerstwem lub ich części, reprezentowanie Ministra w pracach nad projektami aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych (w tym: udział w posiedzeniach konferencji uzgodnieniowych, komisji prawniczych, komitetów Rady Ministrów, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz w pracach parlamentarnych),
  • dokonywanie analiz prawnych, w tym opracowywanie/ opiniowanie projektów umów, porozumień, dokumentów,
  • przygotowywanie projektów opinii/ wyjaśnień/ interpretacji,
  • monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii, w tym analizowanie planowanych zmian prawnych,
  • prowadzenie postępowań administracyjnych i pozaadministracyjnych, w tym opracowywanie projektów decyzji, postanowień w postępowaniu administracyjnym i prowadzenie innych czynności w postępowaniu administracyjnym, w zakresie zażaleń na postanowienia wojewody w sprawie uzgodnienia projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy albo projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub ich zmian w zakresie zgodności z ustaleniami odpowiednich zadań rządowych,
  • udzielanie informacji na wnioski i zapytania (w tym o udostępnienie informacji publicznych).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z obszaru prawa lub administracji
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w sporządzaniu projektów aktów prawnych lub projektów rozstrzygnięć sądu administracyjnego, lub w pracy w obszarze gospodarka przestrzenna, lub w orzecznictwie administracyjnym, lub świadczeniu pomocy prawnej, lub kontroli nadzorczej jednostek samorządu terytorialnego.
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także innych aktów normatywnych odnoszących się do zagadnień planowania i zagospodarowania przestrzennego,
  • znajomość prawnej problematyki planowania przestrzennego i realizacji inwestycji,
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji i procesu tworzenia prawa,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, umiejętność analitycznego myślenia.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe