Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1825 dni temu
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 46253

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- zagrożenie korupcją,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- naturalne i sztuczne oświetlenie,
- wymuszona pozycja ciała,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
- przy wejściu do budynku oraz wewnątrz budynku brak podjazdów, w budynku brak windy.

Zakres zadań

  • administrowanie wewnętrznymi aplikacjami informatycznymi wspierającymi pracę KSI i współdziałanie w tym zakresie z właściwą ds. łączności i informatyki komórką organizacyjną KGP,
  • wykonywanie konfiguracji stanowisk dostępowych w Wydziale, w tym wykonywanie zadań lokalnego administratora systemu teleinformatycznego oraz przygotowywanie dokumentacji dotyczącej nadawania uprawnień do aplikacji i systemów teleinformatycznych działających w Wydziale,
  • udział w testowaniu aplikacji informatycznych użytkowanych w Wydziale oraz ocena rozwiązań technicznych i programowych, również na podstawie literatury w języku angielskim, pod kątem zastosowania ich w SIS i VIS za pośrednictwem KSI oraz w KSI PNR,
  • przygotowywanie materiałów w zakresie szacowania ryzyka dla stanowisk dostępowych zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wewnętrznymi procedurami i wytycznymi Komendanta Głównego Policji dotyczącymi ochrony danych osobowych,
  • przygotowywanie bieżących i okresowych zestawień dotyczących zapotrzebowania na sprzęt komputerowy, oprogramowanie (literatura również w języku angielskim) i informatyczne materiały eksploatacyjne,
  • udzielanie merytorycznego wsparcia użytkownikom aplikacji użytkowanych w Wydziale,
  • przygotowywanie oraz prowadzenie instruktaży i szkoleń dla nowo przyjętych pracowników dotyczących technicznych aspektów użytkowania komputerów,
  • prowadzenie ewidencji sprzętu komputerowego, oprogramowania, materiałów eksploatacyjnych użytkowanych w Wydziale,

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o profilu informatycznym,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku doświadczenia w administrowaniu sieciami informatycznymi
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • komunikatywność,
  • umiejętności analityczne i syntezy,
  • samodzielność,
  • umiejętność organizacji pracy własnej,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z administrowania systemami informatycznymi
  • szkolenie specjalistyczne w zakresie ochrony informacji niejawnych w systemach teleinformatycznych - szkolenie dla administratorów systemów,
  • znajomość wymagań dotyczących polityki bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych,
  • znajomość problematyki związanej z bezpieczeństwem przetwarzania danych w systemach informatycznych.