Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1770 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 47268

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• windy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Pracownikom oferujemy:
• dogodną lokalizację
• elastyczny czas pracy - rozpoczynanie pracy w godz. 7.30 - 9.00
• dodatkowe wynagrodzenie tzw. „trzynastka”, dodatek za wysługę lat, bogaty pakiet szkoleń, refundację nauki języka i studiów podyplomowych
• pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku i kart sportowych, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach
• możliwość wykupienia w preferencyjnej cenie ubezpieczenia zdrowotnego, polisy na życie i zniżkowej legitymacji PKP
• w każdy wtorek świeże owoce dla pracowników
• udogodnienia dla rowerzystów - stojaki na rowery na terenie ministerstwa
• preferencyjne ceny posiłków w kantynie znajdującej się na terenie ministerstwa

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Koordynacja i monitorowanie procesu legislacyjnego aktów normatywnych z zakresu właściwości Ministra, dostosowujących prawo polskie do prawa UE oraz opiniowanie ich pod względem prawnym, redakcyjnym i legislacyjnym
  • Monitorowanie i analiza aktualnego stanu prawnego, orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE oraz udzielanie informacji w tym zakresie na wniosek zainteresowanych komórek organizacyjnych Ministerstwa
  • Przygotowywanie stanowisk prawnych w sprawach sądowych przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, postępowaniach prowadzonych przez Komisję Europejską przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, a także postępowaniach prowadzonych w systemie EU-PILOT
  • Weryfikacja polskich wersji językowych projektów aktów prawnych UE, koordynacja konsultacji terminologicznych przesyłanych przez Dyrekcję Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej
  • Monitorowanie i raportowanie stanu wdrażania prawa UE; obsługa baz danych i elektronicznych systemów wymiany informacji z Komisją Europejską (system E-STEP, Baza Krajowych Środków Wykonawczych, Baza Naruszeń Prawa UE)
  • Współpraca z Departamentem Współpracy Międzynarodowej w zakresie spraw przedkładanych do rozpatrzenia przez Komitet do spraw Europejskich oraz współpraca ze Stałym Przedstawicielstwem Rzeczypospolitej Polskiej przy UE

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze stanowienia lub stosowania prawa
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Znajomość prawa UE z zakresu działu administracji rządowej transport oraz łączność
  • Znajomość prawa międzynarodowego
  • Umiejętność organizacji pracy własnej i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe