Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1716 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 50352

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie; używanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, skaner); zagrożenie korupcją.

Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada dostosowane podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściach do budynku. Drzwi wejściowe do budynku (wejście główne) pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim.
W gmachu Ministerstwa Finansów korytarze są przestronne, pozbawione progów, umożliwiające swobodne poruszanie się po nich osobom na wózkach inwalidzkich. Ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a w biegach klatek schodowych zamontowano dodatkowo poręcze. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności.

Zakres zadań

  • Wsparcie użytkowników usług informatycznych w MF w obszarze infrastruktury komputerowej, urządzeń drukujących oraz innych urządzeń peryferyjnych, w tym przywracanie funkcjonowania świadczonych usług.
  • Zapewnienie możliwości pracy użytkownikom usług informatycznych w MF w zakresie aplikacji specjalistycznych systemów informatycznych m.in. Systemu Centralnego Wydruku, a także świadczenia pomocy w zakresie obsługi systemu operacyjnego w celu prawidłowego funkcjonowania systemów informatycznych.
  • Przygotowanie, testowanie oraz wdrażanie zaleceń instalacyjnych i konfiguracyjnych w obszarze infrastruktury komputerowej, urządzeń drukujących oraz innych urządzeń peryferyjnych, w tym komputerów osobistych.
  • Uczestniczenie w realizacji projektów informatycznych w celu zapewnienia usług informatycznych dla MF oraz jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Finansów lub przez niego nadzorowanych.
  • Uczestniczenie w procesie wdrażania standardów, procedur oraz zaleceń instalacyjnych i konfiguracyjnych w obszarze infrastruktury komputerowej w szczególności usług z zakresu informatycznych stanowisk pracy.
  • Uczestniczenie w procesie zamówień publicznych w zakresie właściwości wydziału, w szczególności w zakresie współpracowania i nadzoru merytorycznego nad Wykonawcami w zakresie podpisanych umów na serwis, dostawy oraz usługi.
  • Opracowywanie wymagań, instrukcji oraz procedur w celu ujednolicenia procesów oraz operacji w zakresie eksploatacji sprzętu informatycznego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze wsparcia użytkowników w zakresie IT
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury fachowej z obszaru IT
  • Znajomość administrowania i konfigurowania systemów operacyjnych Microsoft Windows
  • Znajomość funkcjonowania sieci komputerowych
  • Znajomość budowy komputerów i peryferyjnych urządzeń komputerowych
  • Znajomość przepisów dotyczących zamówień publicznych
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu Microsoft Windows Server
  • Wiedza z zakresu System Center Configuration Manager
  • Znajomość metodyki zarządzanie usługami IT – ITIL
  • Znajomość metodyki zarządzania projektami PRINCE2