Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1681 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 53597

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: windy umożliwiające wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiająca poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy. Zagrożenie korupcją. Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Zakres zadań

  • Planowanie, rozliczanie, nadzorowanie oraz koordynowanie przepływu środków finansowych udzielanych muzeom wojskowych w formie dotacji celowych wynikających z Planu Modernizacji Technicznej (PMT). Uzgadnianie z Departamentem Budżetowym warunków umów (aneksów) o udzielenie dotacji celowej w ramach PMT. Prowadzenie sprawozdawczości (miesięcznej, półrocznej, rocznej) z realizacji dotacji celowych udzielonych muzeom wojskowym w ramach PMT oraz w zakresie zadań realizowanych przez fundacje, dla których Minister Obrony Narodowej jest właściwym ze względu na cele statutowe.
  • Opracowywanie dokumentacji prawno-finansowej w zakresie realizacji zamówień publicznych w ramach procedury do 30.000 euro na potrzeby departamentu, w tym badanie rynku, udział w spotkaniach w celu omówienia warunków umów, wykonywanie czynności związanych zawieraniem umów cywilno-prawnych na rzecz departamentu, monitorowanie i rozliczanie ich realizacji.
  • Weryfikowanie pod względem finansowym sprawozdań z dotacji udzielonych muzeom na zadania inwestycyjne w celu dokonania oceny zgodności realizowanych zadań z zapisami umowy o udzielenie dotacji zawartej z Ministrem Obrony Narodowej. Podejmowanie działań niezbędnych do zatwierdzenia ww. sprawozdań pod względem finansowym i merytorycznym. Opracowywanie informacji, analiz i wniosków w tym zakresie.
  • Opracowywanie projektów decyzji administracyjnych w sprawach dotyczących określenia kwot dotacji przypadających do zwrotu do budżetu Skarbu Państwa. Przygotowywanie niezbędnych dokumentów i opinii.
  • Wykonywanie czynności kontrolnych wobec jednostek organizacyjnych podległych (Reprezentacyjny Zespół Artystyczny WP oraz Centralna Biblioteka Wojskowa) i nadzorowanych (muzea) przez Ministra Obrony Narodowej, powierzonych dyrektorowi departamentu, w zakresie oceny działalności tych jednostek oraz racjonalnego wykorzystania dotacji celowych. Wykonywanie czynności nadzorczych wobec fundacji, monitorowanie ich działalności pod względem zgodności z prawem, statutem oraz celem powstania.
  • Doradzanie pracownikom jednostek organizacyjnych podległych i nadzorowanych przez MON w zakresie finansów publicznych, zamówień publicznych oraz sprawozdawczości.
  • Uczestniczenie w odprawach, naradach, spotkaniach uzgodnieniowych i konferencjach z zakresu funkcjonowania jednostek organizacyjnych podległych i nadzorowanych. Opracowywanie dla kierownictwa MON, Sztabu Generalnego, Departamentu Budżetowego oraz podmiotów zewnętrznych materiałów informacyjnych dotyczących działalności fundacji oraz udzielanych dotacji celowych z PMT.
  • Udział w wypracowywaniu stanowiska kierownictwa resortu obrony narodowej w zakresie wspierania wieloletniego rozwoju jednostek organizacyjnych podległych i nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 1 roku doświadczenia w obszarze finansów publicznych lub rachunkowości lub działalności kontrolnej
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „poufna” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli „poufne”
  • Znajomość: ustawy o finansach publicznych, ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej , ustawy o muzeach, ustawy o fundacjach, ustawy o rachunkowości, ustawy o kontroli w administracji rządowej, ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, decyzji Ministra Obrony Narodowej w sprawie zasad opracowywania i realizacji centralnych planów rzeczowych, struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, komunikacji, w tym komunikacji pisemnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe