Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1596 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 57954

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca administracyjno-biurowa.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- użytkowanie sprzętu biurowego,
- praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
- budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
- budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • przygotowywanie projektów aktów prawnych dotyczących rejestracji odmian, wytwarzania i oceny materiału siewnego oraz ochrony prawnej odmian roślin,
  • przygotowywanie projektów aktów prawnych dotyczących dopłat do 1 ha powierzchni obsianej lub obsadzonej kwalifikowanym materiałem siewnym w ramach pomocy de minimis w rolnictwie oraz monitorowanie realizacji tych dopłat,
  • opracowywanie projektów umów oraz dokonywanie ich rozliczeń w zakresie realizacji zadań ustawowych Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych w ramach zaplanowanych środków budżetowych,
  • przygotowywanie uwag, wniosków i opinii do materiałów wewnętrznych i zewnętrznych kierowanych do wydziału,
  • przygotowywanie i koordynowanie prac związanych z obowiązkiem przedkładania harmonogramów realizacji etapów prac legislacyjnych nad projektami aktów prawnych ujętych w Wykazie prac legislacyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów dla Departamentu,
  • opracowywanie i aktualizowanie dokumentów dotyczących realizacji prac legislacyjnych dla Departamentu w zakresie transpozycji aktów prawnych Unii Europejskiej do polskiego porządku prawnego, nowowprowadzanych przepisów dotyczących prac resortu, przewidywanych zamierzeń legislacyjnych Departamentu, a także niezrealizowanych upoważnień ustawowych,
  • rozpatrywanie skarg, wniosków, zapytań obywateli oraz interpelacji poselskich dotyczących zagadnień z zakresu nasiennictwa i hodowli roślin,
  • przygotowywanie dokumentów Wydziału do archiwizacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe :rolnicze lub ogrodnicze,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • roczny staż pracy,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • wiedza z zakresu hodowli i nasiennictwa,
  • wiedza z zakresu ochrony prawnej odmian roślin,
  • wiedza z zakresu procedur legislacyjnych,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • 6-miesięczne doświadczanie w pracy w administracji publicznej,
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej.