Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1388 dni temu
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 64942

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- nietypowe godziny pracy,
- zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- naturalne i sztuczne oświetlenie,
- wymuszona pozycja ciała,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
- brak windy w budynku, brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • administrowanie warstwą hypervisor, maszynami wirtualnymi i systemami operacyjnymi systemów międzynarodowych utrzymywanych w wydziale (w tym monitorowanie sprawności działania serwerów, optymalizowanie procesów przetwarzania danych, modernizowanie zastosowanych rozwiązań niezbędnych w procesie rozwoju systemu),
  • analizowanie i rozwiązywanie problemów użytkowników systemów międzynarodowych,
  • udział w projektowaniu i modernizacji usług świadczonych przez wydział w tym testowaniu i przyjęciu w utrzymanie,
  • analizowanie i definiowanie wymagań, opracowywanie specyfikacji wymagań oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia związanych z utrzymaniem systemów międzynarodowych,
  • uczestniczenie w pracach komisji przetargowych, komitetów sterujących, zespołów i grup eksperckich w związku z realizowanymi w wydziale i biurze przedsięwzięciami teleinformatycznymi, w tym również w spotkaniach organizowanych przez ograny unijne,
  • opracowywanie procedur eksploatacyjnych i awaryjnych do utrzymywanych systemów informatycznych, w szczególności wiązanych z systemami operacyjnymi i warstwą wirtualizacyjną,
  • współpraca z ekspertami z dziedziny IT – pracownikami agencji unijnych i działów IT wybranych instytucji administracji publicznej, pracownikami firm zewnętrznych w ramach realizowanych umów utrzymaniowych,
  • proponowanie nowych oraz zmian w istniejących procesach zarządzania usługami w wydziale.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o profilu informatycznym lub pokrewnym,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 2 lat doświadczenia w obsłudze i/lub administracji systemów informatycznych,
  • dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, w tym rozumienie dokumentacji technicznej,
  • bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych Linux RedHat,
  • dobra znajomość wirtualizacji (KVM lub OVM lub VMWare),
  • znajomość rozwiązań do monitorowania systemów,
  • znajomość zasad bezpieczeństwa systemów serwerowych,
  • znajomość konfiguracji serwerów TCP/IP,
  • znajomość zagadnień z zakresu systemów informatycznych (infrastruktura, dokumentacja techniczna),
  • operatywność, inicjatywa i zaangażowanie,
  • dyspozycyjność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • szkolenia specjalistyczne z zakresu administracji systemami operacyjnymi i platformami wirtualizacyjnymi w tym: zaawansowana administracja systemami operacyjnymi rodziny Linux, administracja systemami operacyjnymi rodziny Windows Server, podstawy administrowania bazami danych Oracle, podstawy administrowania serwerami aplikacyjnymi,
  • dobra znajomość systemów operacyjnych Windows Server 2008/2012,
  • znajomość rozwiązań wysokiej dostępności (HA),
  • umiejętność tworzenia i systematycznego utrzymywania procedur i dokumentacji,
  • praktyczna znajomość sieci ethernet, TCP/IP (vlan, switching, routing),
  • dobra znajomość zagadnień storage SAN/NAS (IBM, HP, Cisco),
  • dobra znajomość zagadnień systemów backupu,
  • szybkie rozwiązywanie problemów,
  • zdolności analityczne i prognozowania
  • kreatywność,
  • samodzielność,
  • bardzo dobra organizacja pracy,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • zdolności komunikacyjne i interpersonalne w tym nawiązywania kontaktów,
  • znajomość technik negocjacyjnych.