Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1352 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 66816

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Pracownikom oferujemy:
• dogodną lokalizację
• elastyczny czas pracy - rozpoczynanie pracy w godz. 7.00 - 10.00
• pracę zdalną
• dodatkowe wynagrodzenie tzw. „trzynastka”, dodatek za wysługę lat, bogaty pakiet szkoleń, refundację nauki języka i studiów podyplomowych
• pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku i kart sportowych, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach
• możliwość wykupienia w preferencyjnej cenie pakietu medycznego, polisy na życie i zniżkowej legitymacji PKP
• wsparcie dla rodziców: pokój rodzica z dzieckiem
• w każdy wtorek świeże owoce dla pracowników
• udogodnienia dla rowerzystów - stojaki na rowery na terenie ministerstwa, prysznic
• preferencyjne ceny posiłków w kantynie znajdującej się na terenie ministerstwa

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
• zagrożenie korupcją

• rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)
• UMOWA NA ZASTĘPSTWO

Zakres zadań

  • Uczestnictwo w przygotowywaniu i prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych, finansowanych ze środków budżetowych oraz ze środków pochodzących z Funduszy Europejskich, realizowanych na wniosek komórek organizacyjnych Ministerstwa, poprzez bezpośredni udział w pracach komisji przetargowych w charakterze sekretarza komisji lub członka komisji, w tym: sporządzanie projektów dokumentów w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w szczególności: specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ogłoszenia o zamówieniu, protokołów postępowań o udzielenie zamówień publicznych, dokumentów wewnętrznych związanych z prowadzeniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych; analiza wzorów/projektów umów oraz opisów przedmiotu zamówienia, pod kątem zgodności z przepisami z zakresu zamówień publicznych; zamieszczanie ogłoszeń w publikatorach; prowadzenie korespondencji z wykonawcami w zakresie wynikającym z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych; analiza i ocena ofert; prowadzenie obsługi organizacyjnej prac komisji; kontrola prawidłowości i terminowości postępowania
  • Doradzanie komórkom organizacyjnym w zakresie przygotowania postępowań o udzielenie zamówień publicznych, finansowanych ze środków budżetowych oraz ze środków pochodzących z UE, w tym: doradzanie w zakresie prawidłowego opisania przedmiotu zamówienia, oszacowania wartości zamówienia, ustalenia warunków udziału w postępowaniu, kryteriów oceny ofert, wyboru trybu postępowania, doradzanie w zakresie przygotowywanych wzorów/projektów umów jakie będą zawierane z wykonawcami udzielanych przez Ministerstwo zamówień publicznych; udzielanie wyjaśnień w zakresie obowiązujących przepisów z zakresu zamówień publicznych
  • Weryfikowanie przygotowanych przez komórki wniosków dotyczących wydatkowania środków publicznych
  • Koordynowanie spraw udzielania zamówień przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej, w których Ministerstwo uczestniczy, przygotowywanie i opiniowanie dokumentów związanych z postępowaniami prowadzonymi przez COAR oraz doradzanie w tym zakresie właściwym komórkom Ministerstwa
  • Gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie dokumentacji z prowadzonych postępowań
  • Opracowywanie planu postępowań o udzielenie zamówienień publicznych oraz planu zakupów na dany rok (na podstawie planów sporządzonych przez komórki organizacyjne)
  • Prowadzenie rejestru zamówień publicznych udzielanych w Ministerstwie dla celów sprawozdawczych, oraz sporządzanie sprawozdania z udzielonych w danym roku zamówień publicznych, przesyłanego do Urzędu Zamówień Publicznych
  • Przygotowywanie odpowiedzi na odwołania oraz udział w postępowaniach odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego pracy w obszarze zamówień publicznych
  • Znajomość krajowych przepisów z zakresu zamówień publicznych oraz przepisów prawa wspólnotowego
  • Podstawowa znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych oraz kodeksu cywilnego
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe