Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1308 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 68484

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• Stabilne zatrudnienie - umowa o pracę
• Elastyczny czas pracy
• Benefity płacowe: dodatkowe wynagrodzenie (tzw. 13tka), dodatek za wysługę lat (od 5% do 20% wynagrodzenia), nagrody jubileuszowe
• Możliwość rozwoju poprzez pracę w zespole profesjonalistów i ekspertów z różnych dziedzin oraz udział w strategicznych projektach
• Kursy, szkolenia, dofinansowanie do wybranych form edukacji własnej
• Możliwość zakupu: grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie, pakietów opieki medycznej, uprawnień do zniżek PKP
• Pakiet socjalny: dofinansowanie do sportu i kultury, wypoczynku, karty fitness
• Przyjazne środowisko pracy: kiosk pracowniczy, pokój dla rodzica z dzieckiem, biblioteka, bufet, poczta, bankomat, klimatyzowane pomieszczenia
• Doskonała lokalizacja urzędu w historycznym budynku w centrum Warszawy – szybki i łatwy dojazd
• Dostosowanie urzędu do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, możliwość dopasowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
• Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie
• Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury) - na stanowisku wymagana jest dyspozycyjność w dniach w których są przeprowadzane egzaminy oraz posiedzenia ciał kolegialnych
• Permanentna obsługa klientów zewnętrznych związana z dużym zainteresowaniem egzaminami klientów zewnętrznych, których obsługę zapewnia wydział

Zakres zadań

  • Prowadzenie prac administracyjno-biurowych związanych z obsługą Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego, współpraca z Przewodniczącym i Sekretarzem Komisji oraz współpracowanie z członkami innych komisji w ramach właściwości wydziału.
  • Prowadzenie prac związanych z organizacją egzaminów pisemnych i ustnych na doradcę podatkowego, w tym dotyczących wniosków o dopuszczenie do egzaminu, usprawiedliwienie nieobecności na egzaminie bądź zwrot opłaty egzaminacyjnej oraz opracowywanie projektów odpowiedzi do kandydatów.
  • Udzielanie wyjaśnień oraz informacji z zakresu procedury egzaminacyjnej na doradcę podatkowego.
  • Prowadzenie spraw związanych z organizacją konferencji, warsztatów na potrzeby departamentu oraz innych ciał kolegialnych w zakresie właściwości departamentu.
  • Zastępowanie sekretarza departamentu.
  • Uczestniczenie w opracowywaniu regulacji wewnętrznych mających na celu zapewnienie właściwego funkcjonowania departamentu.
  • Uczestniczenie w prowadzeniu spraw związanych z kontrolą zarządczą, w tym inicjowanie działań oraz opracowywanie planu pracy i sprawozdań w zakresie właściwości departamentu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku ekonomia lub zarządzanie lub administracja lub prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w obszarze związanym z organizowaniem egzaminów lub rekrutacji lub w obszarze finansów publicznych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie standardowych wypowiedzi pisemnych w zakresie realizowanych zadań
  • Znajomość przepisów o doradztwie podatkowym
  • Znajomość podstawowych zagadnień w zakresie systemu podatkowego oraz ustawy – Ordynacja podatkowa
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania ustnych i pisemnych wypowiedzi
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe