Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1270 dni temu
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 70495

Warunki pracy

Komenda Główna PSP przy ul. Podchorążych 38 w Warszawie na terenie kompleksu administracyjno-koszarowego, teren chroniony. Urząd usytuowany w dwóch budynkach. Jeden z nich dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, drugi zawiera bariery architektoniczne: brak podjazdu, ruchomej platformy do transportu wózka, windy, pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Proponowana praca w budynku administracyjno-biurowym na parterze w nie przystosowanym obiekcie. Stanowiska pracy wyposażone w sprzęt komputerowy i telefony. Praca administracyjno-biurowa w systemie codziennym, powyżej 4 godzin dziennie przy komputerze.

Zakres zadań

  • organizacja i koordynacja procesu rekrutacji wstępnej na poszczególne formy kształcenia
  • opracowywanie metodyki rozdziału miejsc na poszczególne formy kształcenia w PSP
  • organizacja i prowadzenie sprawozdawczości w zakresie kształcenia, szkolenia i doskonalenia zawodowego w PSP
  • udzielanie wsparcia i pomocy merytorycznej jednostkom podległym i podmiotom zewnętrznym w sprawach dotyczących organizacji kształcenia, szkolenia i doskonalenia zawodowego w PSP
  • sprawowanie zastępstwa za pracownika obsługującego sekretariat (podczas jego nieobecności)
  • analiza funkcjonowania systemów edukacji dla służb ratowniczych - rozwiązań funkcjonujących zagranicą

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne, na kierunku bezpieczeństwo pożarowe, związane z ochroną przeciwpożarową
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 8 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy biurowej
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość ustawy o Państwowej Straży Pożarnej
  • znajomość ustawy o ochronie przeciwpożarowej
  • znajomość zasad pisowni, umiejętność redagowania i pisania tekstów
  • umiejętność obsługi komputera pakietu Microsoft Office
  • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym
  • umiejętność obsługi urządzeń biurowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe