Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Warszawa
praca stacjonarna
1214 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 72201

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

krajowe lub zagraniczne delegacje służbowe
stanowisko pracy zlokalizowane w pokojach biurowych,
podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem,
większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej,
praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie,
praca pod presją czasu wymagająca szczególnej koncentracji i samodzielności

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
praca w pokoju wieloosobowym,
praca wymagająca przemieszczania się po budynku, utrudniona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ze względu na samozamykające się drzwi.

Zakres zadań

  • Opracowuje wyniki wszelkich pomiarów i badań ruchu prowadzonych przez GDDKiA oraz współpracuje przy nadzorowaniu i przygotowywaniu tych pomiarów,
  • Ponosi współodpowiedzialność za proces monitorowania prawidłowości funkcjonowania systemu stacji ciągłych pomiarów ruchu (SCPR) do celów planistyczno-projektowych oraz wspiera prace dotyczące rozwoju systemu (np. wykorzystanie danych ze stanowisk preselekcji wagowej – WIM); (konieczność korzystania z dokumentacji technicznej i opracowań w j. angielskim),
  • Wykonuje i udostępnia analizy, raporty i opracowania dotyczące ruchu drogowego (w tym również w j. angielskim, oprogramowanie specjalistyczne występuje w j. angielskim) powstałe na podstawie wyników uzyskanych z pomiarów i badań,
  • Sprawdza, przetwarza, weryfikuje i archiwizuje informatycznie bazy danych zawierające informacje o ruchu drogowym,
  • Wspiera proces tworzenia wytycznych i wymagań do postępowań przetargowych dotyczących pomiarów i badań ruchu oraz stanowisk SCPR,
  • Wspiera opiniowanie i weryfikację prac realizowanych przez Wydział lub inne jednostki organizacyjne GDDKiA, prac naukowo-badawczych, wytycznych opracowywanych na zlecenie Ministerstwa, itp., oraz wspiera proces ich tworzenia,

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o specjalności drogowej lub transportowej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze wykonywania pomiarów ruchu oraz oceny ich wyników
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Język obcy: angielski na poziomie dobrym (B1)
  • Bardzo dobra znajomość obsługi baz danych oraz statystyki matematycznej
  • Umiejętność czytania dokumentacji projektowej
  • Znajomość zagadnień związanych z pomiarami ruchu, rozwiązaniami ITS
  • Podstawowa znajomość ustaw: o drogach publicznych, Prawo o ruchu drogowym, Prawo zamówień publicznych
  • Umiejętność posługiwania się pakietem MS Office w stopniu zaawansowanym
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja, dokładność i staranność oraz umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończone szkolenie z zakresu obsługi oprogramowania GIS lub zaawansowanej obsługi MS Office lub z obsługi baz danych (MS Access, SQL).
  • Język obcy: angielski na poziomie bardzo dobrym (C1) lub francuski na poziomie dobrym (B1) lub niemiecki na poziomie dobrym (B1)
  • Umiejętność analizowania i wnioskowania.
  • Znajomość ustawy o drogach publicznych.
  • Ogólna znajomość przepisów i rozporządzeń z zakresu: znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, stawek opłat za przejazd drogami krajowymi.
  • Znajomość specjalistycznego oprogramowania do obsługi stacji ciągłych pomiarów ruchu.
  • Podstawowa znajomość specjalistycznego oprogramowania do przetwarzania danych.
  • Podstawowa znajomość języków programowania, aplikacji do modelowania ruchu, aplikacji GIS,
  • Podstawowa znajomość zagadnień z dziedziny telekomunikacji, miernictwa elektrycznego i telemetrii,