Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1183 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 73547

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy oraz warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- budynek z platformą dla wózków inwalidzkich,
- bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich
- konieczna asysta innego pracownika,
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe,
- praca w pokoju wieloosobowym,
- praca przy komputerze powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, kserokopiarka,
skaner, niszczarka.

Zakres zadań

  • Nadzór nad prowadzeniem ewidencji artystycznych szkól niepublicznych oraz prowadzenie spraw związanych z wydawaniem decyzji o nadaniu, bądź odmowie nadania uprawnień publicznej szkoły artystycznej niepublicznym szkołom artystycznym
  • Prowadzenie wykazu szkół i placówek artystycznych, aktualizacja bazy danych o szkołach artystycznych
  • Koordynacja działań w zakresie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w MKiDN oraz procedowanie wniosków o włączenie kwalifikacji rynkowych, dla których DEK jest Departamentem właściwym merytorycznie
  • Realizacja zadań związanych z przekazywaniem danych do systemu informacji oświatowej dotyczących szkół artystycznych
  • Organizacja i protokołowanie obrad Rady ds. Szkolnictwa Artystycznego
  • Prowadzenie we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej spraw związanych z wydawaniem zgód na zatrudnienie w szkole artystycznej nauczyciela nieposiadającego wymaganych kwalifikacji lub osoby do prowadzenia w szkole artystycznej zajęć z zakresu kształcenia zawodowego posiadającej przygotowanie zawodowe

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku artystycznym
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w artystycznej placówce oświatowej na stanowisku merytorycznie związanym z działalnością artystycznych placówek oświaty
  • Znajomość ustawy Karta Nauczyciela
  • Znajomość ustawy Prawo oświatowe
  • Znajomość procedur dotyczących obsługi Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz Systemu Informacji Oświatowej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Kompetencje: rzetelność i terminowość, skuteczna komunikacja, organizacja pracy i osiąganie rezultatów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe