Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1175 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 73778

Warunki pracy

Budynek Urzędu Transportu Kolejowego oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inne informacje: budynek jest klimatyzowany.

Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner.

Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zagrożenie korupcją.

Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania administracyjne, rejestruje oraz analizuje wnioski w celu weryfikacji spełnienia wymagań oraz wpisu do rejestru ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów i kandydatów na maszynistów a także dokonania zmian w zakresie uzyskanych wpisów w ww. rejestru.
  • Prowadzi postępowania administracyjne, rejestruje i analizuje wnioski w celu weryfikacji spełnienia wymagań oraz wpisu na listę podmiotów uprawnionych do przeprowadzania badań lekarskich i psychologicznych.
  • Przygotowuje wnioski o ukaranie oraz wspiera proces prowadzenia postępowań w sprawach o wykroczenia.
  • Realizuje ogólny system uznawana kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
  • Rozpatruje wnioski podmiotów w celu zajęcia merytorycznego stanowiska z zakresu zagadnień prowadzonych przez Wydział Kompetencji Personelu Kolejowego.
  • Prowadzi oraz zarządza rejestrem szkoleń i egzaminów na licencję maszynisty i świadectwo maszynisty.
  • Prowadzi oraz zarządza rejestrem maszynistów w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania aplikacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe administracyjne lub prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w prowadzeniu postępowań administracyjnych lub administracji publicznej lub pracy biurowej
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość ustawy o transporcie kolejowym
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Umiejętność obsługi komputera w środowisku MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1