Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Podlaskie Białystok
Starszy inspektor

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Białystok
praca stacjonarna
1737 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 50946

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca biurowa przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz.,
- wyjazdy służbowe z wykorzystaniem środków transportu publicznego i samochodów służbowych,
- obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
- budynek Oddziału i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy ,
- platforma dla osób niepełnosprawnych na poziom parteru, brak windy do pomieszczeń biurowych na piętrze,
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Pracownikom oferujemy:
- stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- trzynaste wynagrodzenie,
- ruchomy czas pracy lub możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
- skuteczne szkolenia wdrożeniowe i stanowiskowe oraz szerokie możliwości dalszego rozwoju kompetencji zawodowych (m.in. refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych),
- pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, karty sportowe,
- dodatkowe ubezpieczenie NNW w przypadku osób wykonujących zadania związane z: realizacji inwestycji, kierowaniem pojazdem służbowym,
- możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie,

Zakres zadań

  • Prowadzenie całości zagadnień związanych z ustalaniem, naliczaniem i wypłatą wynagrodzeń z tytułu umów o pracę , w tym również naliczenie funduszu płac dla pracowników finansowanych z PT POIiŚ. Dokonywanie rozliczeń z tytułu umów cywilno-prawnych zwartych ze zleceniobiorcami. Sporządzanie sprawozdawczości budżetowej i statystycznej oraz sporządza roczne analizy wydatków na wynagrodzenia wraz z załącznikami. Wykonanie zadania wspomagane jest systemem SAP HCM
  • Prowadzenie całości zagadnień związanych z rozliczeniem z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Urzędami Skarbowymi. Wykonanie zadania wspomagane jest systemem SAP HCM, Płatnik,
  • Prowadzenie i przechowywanie pełnej dokumentacji płacowej, dokumentacji dotyczącej rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznym i Urzędami Skarbowymi. Wykonanie zadania wspomagane jest systemem SAP HCM
  • Sporządzanie rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Wykonanie zadania wspomagane jest specjalistycznym programem komputerowym
  • Prowadzenie rozliczeń dotyczących Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  • Prowadzenie ewidencji umów zlecenia i umów o dzieło oraz zgłasza zleceniobiorców w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
  • Prowadzenie obsługi finansowej w zakresie wypłat świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz wypłat ekwiwalentu za pranie, związaną z naliczaniem i wypłatą świadczeń na podstawie danych otrzymanych z komórek merytorycznych
  • Dekretowanie i księgowanie zdarzeń gospodarczych, których stroną jest Oddział.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Wiedza z zakresu przepisów o rachunkowości, finansach publicznych, odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
  • Znajomość ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,
  • Znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa
  • umiejętność biegłej obsługi programów komputerowych (pakiet Office)
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, komunikatywność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość prawa pracy
  • umiejętność obsługi programu SAP HCM oraz Płatnika