Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy księgowy

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1656 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 53748

Warunki pracy

Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych.
Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • Przy użyciu programu kadrowo-płacowego sporządzanie list płac, rozliczanie nieobecności pracowników Głównego Inspektoratu Weterynarii, naliczanie składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.
  • Przygotowywanie analiz ekonomicznych dotyczących Inspekcji Weterynaryjnej, współpraca przy opracowywaniu oceny skutków regulacji oraz doraźnych informacji finansowych w zakresie funkcjonowania terenowych jednostek organizacyjnych Inspekcji Weterynaryjnej.
  • Opracowywanie i sprawdzanie pod względem formalno-rachunkowym otrzymanych dokumentów (faktur, not księgowych, itp.) potwierdzających operacje gospodarcze.
  • Obsługa systemu TREZOR, NBE, systemu kadrowo-płacowego i Płatnika w zakresie wykonywanych zadań.
  • Współpraca w ustalaniu zasad postępowania organów Inspekcji Weterynaryjnej w sprawach finansowych, w tym w zakresie budżetu zadaniowego oraz monitoring ich wdrażania
  • Wsparcie procesu uruchamiania i rozliczania środków z rezerw celowych wykorzystywanych przez jednostki organizacyjne IW i innych jednostek współpracujących w tym zakresie, z wyłączeniem rezerwy celowej na zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt.
  • Weryfikacja rzetelności i poprawności finansowych materiałów analitycznych i sprawozdawczych sporządzanych przez jednostki terenowe Inspekcji Weterynaryjnej.
  • Współpraca przy wypełnianiu indywidualnych kart wynagrodzeń, sporządzaniu sprawozdań finansowych z zakresu wynagrodzeń, sporządzaniu zaświadczeń o uzyskanych dochodach dla pracowników GIW oraz sporządzaniu rocznych informacji o uzyskanych dochodach.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego praca w administracji publicznej lub na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków w jednostce sfery finansów publicznych
  • kompetencje: samodzielność, inicjatywa, rzetelność, komunikatywność, terminowość.
  • wiedza: znajomość przepisów o rachunkowości, finansach publicznych, odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, naliczaniu wynagrodzeń, podatku dochodowym od osób fizycznych i składek na ubezpieczenia oraz organizacji i funkcjonowaniu Inspekcji Weterynaryjnej.
  • umiejętności: bardzo dobrej organizacji pracy własnej, pracy pod presją czasu, pracy w zespole, umiejętności analityczne, radzenia sobie ze stresem.
  • znajomość obsługi programu Płatnik i NBE.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość obsługi programu TREZOR, oprogramowania kadrowo-płacowego.