Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca łódzkie Łódź
Starszy referent

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Łódź
praca stacjonarna
2045 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 34108

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
• praca w siedzibie Izby Administracji Skarbowej na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,
• praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
• praca przeważnie siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji ciała,
• narzędzia pracy – sprzęt biurowy, komputer,
• praca pod presją czasu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:
• stanowisko pracy zlokalizowane w budynku trzypiętrowym (na trzecim piętrze), oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
• budynek posiada bariery architektoniczne (brak podjazdów dla osób poruszających się
na wózkach inwalidzkich, brak windy, brak pomieszczeń higienicznosanitarnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych).

Zakres zadań

  • orzecznictwo I i II instancji w sprawach opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych,
  • orzecznictwo w zakresie trybów nadzwyczajnych – prowadzenie postępowań, projektów o procesowanie, rozstrzygnięć,
  • przygotowywanie projektów odpowiedzi na skargi do sądu administracyjnego oraz odpowiedzi na pisma procesowe, opracowywanie wniosków o wniesienie skarg kasacyjnych,
  • sprawowanie merytorycznego nadzoru w zakresie właściwości Działu nad działalnością komórek organizacyjnych urzędów podległych Dyrektorowi Izby Administracji Skarbowej,
  • opracowywanie okresowych i doraźnych sprawozdań, analiz oraz informacji z zakresu działania Działu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej
  • znajomość przepisów podatkowych i ordynacji podatkowej,
  • biegła obsługa komputera,
  • podstawowa wiedza w zakresie obsługi systemów informatycznych MF i IS obsługiwanych na stanowisku,
  • komunikatywność, umiejętność przekazywania informacji,
  • cierpliwość, dokładność, uprzejmość,
  • umiejętność organizacji pracy,
  • samodzielność,
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu,
  • umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • obsługa aplikacji i systemów informatycznych MF i IS obsługiwanych na stanowisku.