Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca łódzkie Łódź
Starszy referent

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Łódź
praca stacjonarna
1381 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 65242

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

• praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,
• praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,
• praca przeważnie siedząca,
• narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

• stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
• stanowisko pracy zlokalizowane w budynku czteropiętrowym,
• budynek wyposażonym w windy osobowe,
• budynek wyposażony w windę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
• na parterze budynku znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Prowadzenie wstępnej oceny ryzyka dokonania zwrotu podatku od towarów i usług w ramach czynności analitycznych wraz z obsługą dokumentów w aplikacjach systemowych.
  • Dokonywanie czynności sprawdzających w zakresie zwrotów podatku VAT.
  • Wydawanie postanowień w sprawach przedłużenia terminu zwrotu, niezastrzeżonych do właściwości innej komórki organizacyjnej Urzędu.
  • Przekazywanie do dalszej akceptacji deklaracji wraz z kartą oceny zasadności zwrotu.
  • Wnioskowanie o przeprowadzenie kontroli podatkowych w związku z wykazanym zwrotem VAT do Pierwszego Działu Czynności Analitycznych i Sprawdzających.
  • Archiwizowanie dokumentów komórki organizacyjnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  • Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi oraz innymi instytucjami i organami w zakresie realizowanych zadań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej,
  • podstawowa znajomość przepisów w zakresie prawa podatkowego i Ordynacji podatkowej,
  • grzeczność i uprzejmość,
  • otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły,
  • umiejętność pracy w zespole, współpracy z innymi pracownikami, dzielenia się wiedzą oraz informacjami,
  • umiejętność argumentowania, asertywność oraz umiejętność przekonywania,
  • obsługa: MS Office: Word oraz Excel,
  • umiejętność stosowania przepisów prawa w praktyce,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • obsługa aplikacji i systemów informatycznych Ministerstwa Finansów.