Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca łódzkie Łódź
Starszy referent

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Łódź
praca stacjonarna
947 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 84175

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca na stanowisku administracyjno- biurowym z przewagą wysiłku umysłowego
    w siedzibie Urzędu oraz praca w terenie,

  • praca związana z obsługą klientów zewnętrznych,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

  • praca przeważnie siedząca,

  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,

  • stanowisko pracy zlokalizowane w budynku dziewięciopiętrowym,

  • budynek posiada bariery architektoniczne ograniczające dostęp do budynku osobom o ograniczonej sprawności ruchowej ( brak podjazdów, brak pomieszczeń higieniczno- sanitarnych przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Zakres zadań

  • Wykonuje audyt i kontrole w jednostkach gospodarujących środkami pochodzącymi z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegającymi zwrotowi środkami z pomocy udzielanej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), opracowuje wyniki tych audytów w celu sprawnej i terminowej realizacji obowiązków nałożonych prawem krajowym i unijnym oraz oceny planowania i gospodarowania środkami,
  • Opracowuje projekty protokołów z audytu/kontroli, podsumowań ustaleń oraz innych dokumentów niezbędnych podczas prowadzenia czynności w celu przedstawienia stanu faktycznego, dokonania oceny efektywności funkcjonowania systemów zarządzania i kontroli oraz prawidłowości gospodarowania środkami pochodzącymi z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegającymi zwrotowi środkami z pomocy udzielanej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu,
  • Sporządza dokumentację roboczą z przeprowadzonych czynności niezbędną do właściwego udokumentowania ustaleń audytu/ kontroli, niezbędną do przedłożenia przedstawicielom KE w trakcie prowadzonych weryfikacji prawidłowości wykonanych audytów,
  • Bierze udział w misjach audytowych oraz kontrolnych Komisji Europejskiej, Europejskiego Trybunału Obrachunkowego i innych właściwych organów lub przedstawicieli innych państw członkowskich w celu wywiązania się z obowiązków Instytucji Audytowej,
  • Archiwizuje dokumentację wytworzoną w trakcie wykonywania zadań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego pracy w administracji lub pracy biurowej,
  • Podstawowa znajomość przepisów z zakresu prawa unijnego i krajowego dotyczącego funduszy strukturalnych oraz pomocy finansowej z UE i innych źródeł zagranicznych, finansów publicznych, rachunkowości oraz zamówień publicznych,
  • Znajomość zagadnień z zakresu międzynarodowych standardów audytu oraz metod i technik audytu,
  • Znajomość ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej,
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły,
  • Umiejętność pracy w zespole, współpracy z innymi pracownikami, dzielenia się wiedzą oraz informacjami
  • Umiejętność argumentowania, asertywność oraz umiejętność przekonywania
  • Obsługa MS Office: Word oraz Excel,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe