Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2200 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 25402

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy komputerze.
Pracownikom oferujemy:
trzynaste wynagrodzenie, pakiet szkoleń, refundacje nauki języków obcych i studiów podyplomowych, dofinansowanie do karty Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, ruchomy czas pracy.

Zakres zadań

  • Przygotowywanie projektów planu budżetowego oraz projektów korekt w planie finansowym Urzędu,
  • Analiza dochodów i wydatków budżetowych Urzędu oraz sporządzanie okresowych analiz,
  • Sporządzanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawozdań finansowych z realizacji wydatków i dochodów budżetowych, działalności pozabudżetowej Urzędu oraz innych sprawozdań wymaganych przepisami prawa i przekazywanych do dysponenta wyższego stopnia,
  • Realizowanie zadań związanych z trybem prac nad procesem wdrażania budżetu zadaniowego,
  • Okresowe zawiadamianie komórek merytorycznych o stanie realizacji planu wydatków budżetowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej w zakresie finansów publicznych
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • znajomość przepisów dotyczących sprawozdawczości budżetowej,
  • znajomość ustawy o rachunkowości,
  • znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie finansów publicznych,
  • znajomość ustawy o słuzbie cywilnej,
  • umiejętność dobrej organizacji pracy,
  • komunikatywność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu realizacji budżetu zadaniowego.