Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2198 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 25636

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
- Praca administracyjno-biurowa.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • współuczestniczenie w opracowywaniu uproszczonych tablic podaży i wykorzystania oraz przeprowadzanie analizy błędów i odchyleń w stosunku do przyjętych wartości transakcji celem wsparcia procesu bilansowania produktu krajowego brutto,
  • uczestniczenie w analizie danych i informacji z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi przetwarzania danych celem przygotowania zestawień i opisów analitycznych do publikacji,
  • współpraca w opracowywaniu założeń do modeli ekonomicznych (ekonometrycznych i statystycznych) oraz określanie zakresu informacji i danych do ich konstrukcji w celu opracowania uproszczonych tablic podaży i wykorzystania oraz bilansu przepływów międzygałęziowych,
  • współpraca przy aktualizacji systemu informatycznego do automatycznego przetwarzania danych w zakresie opracowywanych uproszczonych tablic podaży i wykorzystania oraz bilansu przepływów międzygałęziowych celem usprawnienia procesów bilansowania,
  • współuczestniczenie w opracowywaniu publikacji z zakresu rachunków produktowych w celu dostarczenia danych wynikowych odbiorcom zewnętrznym.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe matematyczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1,
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej,
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
  • znajomość teorii ekonomii, statystyki i ekonometrii,
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • współpraca,
  • komunikacja interpersonalna,
  • komunikacja pisemna,
  • myślenie analityczne,
  • kreatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość zasad systemu rachunków narodowych