Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2000 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 36190

Warunki pracy

– Praca administracyjno-biurowa.
– Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
– Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • Koordynacja prac międzywydziałowych oraz współudział w realizacji zadań związanych z opiniowaniem programów, raportów, dokumentów prawnych krajowych i międzynarodowych oraz w zakresie przygotowania stanowisk na krajowe i międzynarodowe spotkania z udziałem m.in. Kierownictwa Urzędu, oraz przedstawicieli jednostek służb statystyki publicznej w obszarze badań realizowanych przez departament w celu przygotowania wspólnego stanowiska,
  • Przygotowywanie, aktualizacja oraz ocena stopnia realizacji wieloletnich programów rozwoju statystyki publicznej i rocznych programów badań statystycznych statystyki publicznej (PBSSP) oraz rocznych programów statystycznych Eurostatu w zakresie badań realizowanych przez departament w celu przygotowania - z zachowaniem terminowości - wyczerpującego i spójnego stanowiska departamentu,
  • Koordynacja prac międzywydziałowych oraz współudział w realizacji zadań dotyczących spisów ludności i mieszkań w celu zapewnienia terminowości i odpowiedniej jakości realizowanych zadań,
  • Współudział w opracowywaniu podstawowych kategorii, definicji i klasyfikacji stosowanych w obszarze cech społeczno-ekonomicznych, rodzin i gospodarstw domowych w celu dokonania oceny spójności z pojęciami stosowanymi w rejestrach i systemach administracyjnych,
  • Współudział w opracowywaniu publikacji tabelarycznych i analitycznych dotyczących cech społeczno-ekonomicznych ludności i gospodarstw domowych w celu dostarczenia informacji odbiorcom krajowym.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie A2,
  • znajomość zasad funkcjonowania, zakresu działalności i struktury służb statystyki publicznej,
  • wiedza na temat systemu badań statystycznych,
  • ogólna wiedza nt. Eurostatu i Europejskiego Systemu Statystycznego,
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej,
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
  • znajomość zagadnień demograficzno-społecznych,
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • współpraca,
  • komunikacja interpersonalna,
  • komunikacja pisemna,
  • myślenie analityczne,
  • kreatywność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1,
  • doświadczenie w pracy w administracji publicznej.