Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1760 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 49841

Warunki pracy

Budynek przy ul. Batorego 5:
Wejście do budynku od strony ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie (Biuro Przepustek) wyposażone w windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do budynku, szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się, jak również łazienka na parterze dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

WARUNKI DOTYCZĄCE CHARAKTERU PRACY NA STANOWISKU I SPOSOBU WYKONYWANIA ZADAŃ

Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe oraz częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Zakres zadań

  • Analiza wniosków i przygotowywanie projektów wystąpień do Ministra Finansów w sprawie uruchomienia środków z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych w celu dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu współfinansowanego z budżetu państwa, w tym ze środków międzynarodowych instytucji finansowych oraz zadań z zakresu infrastruktury osuwiskowej.
  • Monitorowanie realizacji Projektu, w tym: wykorzystania środków uruchomionych z kredytów udzielonych przez międzynarodowe instytucje finansowe, przygotowanie harmonogramów posiedzeń i protokołów z posiedzeń Komitetu Sterującego i Roboczego Projektu.
  • Prowadzenie spraw związanych z kontaktami i współpracą międzynarodową w zakresie przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwania.
  • Współudział w przygotowywaniu oraz wprowadzeniu działań dotyczących przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwania (Fundusz Solidarności UE, międzynarodowe instytucje finansowe).
  • Przygotowanie i prowadzenie jednolitej bazy danych o klęskach żywiołowych, ich skutkach i spowodowanych przez nie stratach materialnych.
  • Prowadzenie spraw w zakresie pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na zadania związane z usuwaniem skutków ruchów osuwiskowych ziemi i erozji brzegu morskiego oraz przeciwdziałaniem takim zdarzeniom, udzielanej z rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
  • Przygotowywanie projektów opinii Ministra dot. dofinansowania, z rezerwy celowej, wydatków związanych z realizacją obiektów liniowych oraz wywłaszczeniami gruntów objętych miejscowym planem odbudowy.
  • Przeprowadzanie w zakresie prowadzonych spraw, w uzasadnionych przypadkach, wizytacji terenowych w jednostkach samorządu terytorialnego (jst) ubiegających się o dotacje z budżetu państwa oraz kontroli wykorzystania przez jst dotacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze finansów publicznych w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych oraz ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, skutecznego komunikowania się, rzetelność, gotowość do doskonalenia zawodowego
  • Kreatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, umiejętność myślenia analitycznego, negocjowanie
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą poufne lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe w zakresie finansów
  • Znajomość aplikacji Trezor Ministerstwa Finansów