Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy specjalista

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1674 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 53513

Warunki pracy

Warunki dot. charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe. Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Obiekt przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 składa się z 3 bud. połączonych ze sobą funkcjonalnie, oznaczonych jako A, B i C. Bud. A i C są dostępne i dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadają: wejście do bud. na poziomie chodnika zewn., wejście do bud. odbywa się bez żadnych barier; automatyczne drzwi wejściowe ułatwiające dostęp osobom niepełnosprawnym (oznaczone kontrastowymi wzorami ułatwiającymi rozpoznanie ich przez osoby słabowidzące); na korytarzach posadzkę z wyraźnym wzorem ułatwiającym rozpoznanie ciągów komunikacyjnych oraz okładzinę schodów z ryflowaniem każdego stopnia schodowego; oznakowanie bud. w sposób ułatwiający jego użytkowanie przez osoby słabowidzące oraz numerację pokoi dost. dla potrzeb osób słabowidzących; odpowiednią szer. ciągów komunikacyjnych umożliwiającą poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim oraz drzwi wew. o odpowiedniej szer.; 2 windy, które są w pełni dost. dla potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone m. in. w: szerokie wejścia, głosowy system powiadamiający o aktualnym przystanku, oznakowanie umożliwiające użytkowanie przez osoby niewidome i słabowidzące oraz platformę transportową, która umożliwia wjazd osobie na wózku inwalidzkim; łazienki dost. dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Bud. B jest częściowo dost. dla potrzeb osób niepełnosprawnych: winda ułatwiająca poruszanie się, łazienka dost. dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na konstrukcję bud. utrudnione jest poruszanie się w nim osób niepełnosprawnych. Utrudniona jest komunikacja pomiędzy bud. B a bud. A i C, wynikająca z różnicy poziomów (4-stopniowy bieg schodowy).

Zakres zadań

  • ­opracowywanie projektów założeń i aktów prawnych z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie technicznego bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • ­analizowanie polskiego prawa w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy pod względem dostosowania do wymagań dyrektyw Unii Europejskiej, dokumentów Rady Europy (w szczególności Europejskiej Karty Społecznej) i postanowień Konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy, opracowywanie informacji i wniosków wynikających z tych analiz,
  • ­podejmowanie działań na rzecz popularyzacji problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy oraz opracowywanie materiałów i informacji na temat stanu bezpieczeństwa i higieny pracy wraz z wnioskami określającymi kierunki poprawy w tym zakresie,
  • ­opiniowanie projektów założeń i aktów prawnych oraz innych dokumentów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • ­przygotowywanie projektów odpowiedzi Ministra na zapytania i interpelacje poselskie, oświadczenia senatorów, pytania kierowane przez inne resorty oraz pytania obywateli i instytucji dotyczące przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • ­udział w posiedzeniach Komisji Oceny Prac Naukowych na temat prac badawczych, realizowanych w ramach programów wieloletnich przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe inżynieryjno-techniczne lub w obrębie nauk fizycznych
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze problematyki bhp
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (co najmniej poziom B1)
  • Znajomość problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Znajomość przepisów w zakresie BHP zawartych w Kodeksie pracy oraz aktach wykonawczych
  • Umiejętność analizy i syntezy informacji
  • Umiejętność współpracy
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Komunikatywność
  • Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe