Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice
Starszy specjalista

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach
Katowice
praca stacjonarna
1625 dni temu
Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 57263

Warunki pracy

Praca z wykorzystaniem komputera. Nietypowe godziny pracy, praca w sytuacjach stresowych, praca pod presją czasu, reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
Budynek siedziby jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd, winda).

Zakres zadań

  • Zarządzanie brzegowymi urządzeniami sieciowymi, implementowanie reguł bezpieczeństwa na zaporach i urządzeniach dedykowanych;
  • Zarządzanie serwerami domenowymi w środowisku sieci rozległej i srewerem pocztowym WIOŚ w Katowicach;
  • Utrzymywanie i modyfikowanie serwisów web (Biuletyn Zamowień Publicznych WIOŚ w Katowicach) z wykorzystaniem baz danych;
  • Wspieranie pracowników merytorycznych WIOŚ w zakresie korzystania ze sprzętu komputerowego i systemów WIOŚ;
  • Współpraca przy opracowywaniu planów w zakresie rozwiązań i standardów informatycznych WIOŚ w Katowicach.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze administrowania systemami informatycznymi wspierającymi pracę użytkowników lub wsparcia informatycznego pracowników
  • Biegła znajomość sprzętu komputerowego oraz systemu operacyjnego Microsoft Windows i pakietu biurowego Microsoft Office
  • Umiejętność konfigurowania urządzeń i usług w sieci LAN i WAN
  • Umiejętność administrowania domeną Active Directory
  • Umiejętność programowania urządzeń Cisco
  • Umiejętność zarządzania serwerami poczty elektronicznej w środowisku Windows i Linux
  • Znajomość zagadnień zarządzania serwisami internetowymi w środowisku Windows i Linux
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Umiejętność programowania w językach skryptowych powłok systemowych Powershell i Bash;
  • Umiejętność programowania serwisów internetowych z wykorzystaniem HTML, CSS, JavaScript, ASP i PHP, baz danych i popularnych platform programistycznych;
  • Znajomość zagadnień zarządzania bazami danych i umiejętność programowania w języku SQL;
  • Komunikatywność, samodzielność i inicjatywa własna.