Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1407 dni temu
Dyrektor Generalny Głównego Inspektoratu Sanitarnego poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 63596

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera minimum 7 godz. dziennie, użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów), stanowisko pracy wymaga umiejętności pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu. Charakter pracy oraz konieczność tworzenia dokumentacji wymagać będzie współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi. W związku z tym, w zależności od potrzeb, praca będzie wymagać przemieszczania się na terenie budynku i poza nim. Stres związany z pracą pod presją czasu oraz reprezentowaniem urzędu na zewnątrz. Wyjazdy służbowe z wykorzystaniem środków transportu publicznego lub samochodów osobowych służbowych, w tym wyjazdy służbowe krajowe związane z udziałem w kontrolach kompleksowych i problemowych jednostek Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Pomieszczenie zakładu pracy uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada platformę schodową dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściu do budynku od ul. Targowej 65. Drzwi wejściowe do budynku od strony ul. Targowej 65 pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim. W budynku Głównego Inspektoratu Sanitarnego korytarze są przestronne, pozbawione progów, ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby z niepełnosprawnościami mogą swobodnie korzystać z czterech toalet znajdujących się na parterze, II, IV i VI piętrze. Istnieje również możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności oraz korzystania z parkingu podziemnego.

Zakres zadań

  • Rozpatrywanie sprawy administracyjnych, administracyjno-sądowych, skarg, wniosków, petycji w celu przygotowania stosownych projektów decyzji, postanowień, zawiadomień o sposobie rozpatrzenia sprawy, innej niezbędnej korespondencji - z obszarem zadaniowym higieny pracy - chorób zawodowych i bieżącego nadzoru sanitarnego nad warunkami pracy
  • Współpraca z urzędami i instytucjami w zakresie ochrony zdrowia w środowisku pracy
  • Współpraca w przygotowaniu procedur kontrolnych i wytycznych z zakresu warunków pracy i chorób zawodowych
  • Przygotowywanie wyjaśnień i opinii w zakresie aktów prawnych będących w kompetencji Wydziału ds. Higieny Pracy
  • Opiniowanie projektów aktów prawnych lub innych dokumentów z zakresu higieny pracy
  • Rozpatrywanie skarg, wniosków i petycji w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Udzielanie odpowiedzi na zapytania posłów, senatorów, pracodawców i pracobiorców w zakresie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Sporządzanie analiz, raportów i zestawień statystycznych w zakresie kompetencji Wydziału
  • Udział w kontrolach kompleksowych i problemowych jednostek Państwowej Inspekcji Sanitarnej realizujących zadania z zakresu higieny pracy
  • Organizacja krajowych narad szkoleniowych dla pracowników pionu higieny pracy stacji sanitarno-epidemiologicznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu prawa lub administracji lub bezpieczeństwa i higieny pracy lub inżynierii ochrony środowiska lub inżynierii sanitarnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Znajomość przepisów Kodeksu pracy – w szczególności z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, chorób zawodowych, czynników biologicznych w środowisku pracy
  • Znajomość przepisów ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej
  • Znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Komunikatywność
  • Umiejętność poprawnego formułowania myśli w mowie i na piśmie
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe z zakresu higieny pracy, bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy
  • Szkolenia lub kursy z zakresu higieny pracy, chorób zawodowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Dobra organizacja pracy