Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1132 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 75779

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Zagrożenie korupcją

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania administracyjne w sprawach należności publicznoprawnych w celu wydania decyzji Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w związku z wnioskiem o ulgi w spłacie należności Skarbu Państwa.
  • Prowadzi postępowania wyjaśniające w sprawach należności cywilnoprawnych w celu wydania oświadczenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej i ewentualnego zawarcia umowy w związku z wnioskiem o uIgi w spłacie należności cywilnoprawnych Skarbu Państwa.
  • Uczestniczy w procedurze przekazywania uprawnionym partiom politycznym oraz komitetom wyborczym należnych im subwencji lub dotacji oraz sporządza materiały dotyczące projektu budżetu państwa oraz sprawozdania z wykonania budżetu w tym zakresie, w celu terminowego przekazania kwot subwencji lub dotacji na rachunki bankowe partii politycznych albo komitetów wyborczych.
  • Przyjmuje, analizuje i ocenia sprawozdania finansowe o źródłach pozyskanych funduszy na cele inicjatywy ustawodawczej wykonywanej przez obywateli w celu weryfikacji zgodności finansowania inicjatywy ustawodawczej z przepisami oraz kierowania zawiadomień o popełnieniu przestępstwa dot. naruszenia zasady jawności finansów.
  • Opracowuje projekty odpowiedzi na wnioski w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, skargi, wnioski oraz petycje, interpelacje i zapytania poselskie oraz pytania zadawane w trybie prawa prasowego.
  • Bierze udział w realizacji zadań związanych ze sprawowaniem nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji w obszarze finansów lub prawa
  • Znajomość prawa administracyjnego
  • Znajomość postępowania administracyjnego oraz postepowania przed sądami administracyjnymi
  • Znajomość prawa cywilnego oraz postępowania cywilnego
  • Znajomość zasad udzielania pomocy publicznej de minimis
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość zasad planowania budżetowego
  • Znajomość kodeksu wyborczego i ustawy o partiach politycznych, przepisów UE w zakresie prawa wyborczego oraz europejskich partiach politycznych
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania pisemnych i ustnych wypowiedzi
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury przedmiotu