Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1138 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 75773

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe.

  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).

  • Zagrożenie korupcją.

  • Obiekt przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 składa się z 3 budynków połączonych ze sobą funkcjonalnie, oznaczonych jako A, B i C. Bud. A i C są dostępne i dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadają: wejście do bud. na poziomie chodnika zewn., wejście do obiektu odbywa się bez żadnych barier; automatyczne drzwi wejściowe ułatwiające dostęp osobom niepełnosprawnym, które oznaczono kontrastowymi wzorami ułatwiającymi rozpoznanie ich przez osoby słabowidzące; na korytarzach posadzkę z wyraźnym, kontrastowym wzorem ułatwiającym rozpoznanie ciągów komunikacyjnych oraz okładzinę schodów z ryflowaniem każdego stopnia schodowego; oznakowanie bud. w sposób ułatwiający jego użytkowanie przez osoby słabowidzące oraz numerację pokoi dost. dla potrzeb osób słabowidzących; odpowiednią szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiającą poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim, a także drzwi wew. o odpowiedniej szerokości; 2 windy, które są w pełni dost. dla potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone m. in. w: szerokie wejścia, głosowy system powiadamiający o aktualnym przystanku, oznakowanie umożliwiające użytkowanie przez osoby niewidome i słabowidzące oraz platformę transportową, która umożliwia wjazd osobie na wózku inwalidzkim; łazienki dost. dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Bud. B jest częściowo dost. dla potrzeb osób niepełnosprawnych: winda ułatwiająca poruszanie się, łazienka dost. dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na konstrukcję bud. utrudnione jest poruszanie się w nim osób niepełnosprawnych. Utrudniona jest komunikacja pomiędzy bud. B a bud. A i C, wynikająca z różnicy poziomów (czterostopniowy bieg schodowy).

Zakres zadań

  • ­Prowadzi postępowania administracyjne w tym przygotowuje projekty: decyzji administracyjnych, postanowień, innych rozstrzygnięć w postępowaniach tzw. wpadkowych, odpowiedzi na skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawach należących do zakresu działania Wydziału,
  • ­Przygotowuje interpretacje przepisów prawnych a także odpowiedzi i wyjaśnienia z zakresu pomocy społecznej urzędom administracji rządowej i samorządowej, jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej, osobom prawnym i fizycznym, a także pracownikom innych komórek organizacyjnych Ministerstwa,
  • ­Opiniuje zewnętrzne akty prawne pod kątem wpływu na pomoc społeczną oraz uczestniczy w opracowywaniu i prezentacji merytorycznych opinii Departamentu z zakresu pomocy społecznej podczas spotkań z innymi komórkami merytorycznymi Ministerstwa,
  • ­Monitoruje, dokonuje analizy prawnej i opracowuje propozycje kierunków działań w obszarze działalności placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku prowadzonych w ramach działalności gospodarczej oraz działalności statutowej,
  • ­Analizuje orzecznictwo sądów administracyjnych w zakresie pomocy społecznej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub w prowadzeniu obsługi prawnej
  • ­Znajomość przepisów z zakresu pomocy społecznej, dotyczących przyznawania świadczeń oraz prowadzenia działalności polegającej na prowadzeniu placówki zapewniającej całodobową opiekę,
  • ­Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • ­Znajomość ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi w zakresie konstrukcji i warunków formalnych odpowiedzi na skargę,
  • ­Umiejętność analizy i syntezy informacji,
  • ­Komunikatywność,
  • ­Umiejętność współpracy,
  • ­Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • ­Umiejętność obsługi komputera: MS Office,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe