Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1112 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 76245

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • zagrożenie korupcją

  • stres

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • węzły sanitarne w przestrzeni ogólnodostępnej przystosowane dla osób
    niepełnosprawnych (na parterze - 2 szt., na I piętrze - 2 szt.)

  • winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych

  • wejście do obiektu od strony pl. Trzech Krzyży przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo

  • wejście do obiektu od strony ul. Wspólnej - częściowo przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo (pochylnie)

  • ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób
    niepełnosprawnych

  • praca w pokoju wieloosobowym

  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • zarządza projektami pozakonkursowymi realizowanymi przez Departament w ramach działania 2.4.1 PO IR, 2.4.2 PO IR oraz w ramach programu pomocy technicznej PO PT 2014-2020
  • bierze udział w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej, w tym w zakresie projektów pomocy technicznej, PO IR i realizowanych przez Departament działań informacyjno-promocyjnych (szacuje wartość zamówienia, sporządza opis przedmiotu zamówienia, przeprowadza rozeznanie rynku, opracowuje projekt umowy, uczestniczy w postępowaniach jako członek komisji przetargowych, nadzoruje wykonanie umowy, przeprowadza odbiór przedmiotu umowy)
  • prowadzi sprawozdawczość z realizacji strategii/ programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego, etc.) lub działań/ projektów krajowych
  • prowadzi obsługę procesu legislacyjnego (opiniuje projekty aktów prawnych i/lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych)
  • przygotowuje materiały do projektu ustawy budżetowej i Wieloletniego Planu Finansowego Państwa (WPFP)
  • wdraża program PO IR/ PO PT (przygotowuje interpretacje i stanowiska Ministerstwa oraz odpowiedzi na pytania w zakresie realizacji programu/projektów (w tym: systemu instytucjonalnego, kwalifikowalności wydatków, kontroli, ocen oddziaływania na środowisko, pomocy publicznej etc.)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze rozliczeń finansowych lub zarządzania projektami
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość ustawy o finansach publicznych
  • znajomość ustawy o zamówieniach publicznych
  • wiedza z zakresu przepisów dotyczących funduszy europejskich oraz ich wdrażania
  • myślenie analityczne
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, rzetelność, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe