Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1055 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 79194

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

• rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

• UMOWA NA ZASTĘPSTWO

Zakres zadań

  • Koordynuje przygotowanie merytoryczne spotkania z udziałem kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury (MI) o charakterze międzynarodowym, w tym: sporządza materiały informacyjne i tezowe dla członków kierownictwa Ml w zakresie realizacji polityki transportowej na podstawie analizy dostępnych dokumentów, jak również we współpracy z departamentami merytorycznymi Ml oraz instytucjami zewnętrznymi; monitoruje aktualny stan polskich stosunków międzynarodowych, w szczególności relacji z partnerami wchodzącymi w zakres kompetencji obszarowej wydziału
  • Odpowiada za organizację wizyt zagranicznych członków kierownictwa Ml oraz za podejmowanie delegacji zagranicznych w Ml, w których udział biorą członkowie kierownictwa Ml, w tym: opracowuje stosowny materiał tezowo - informacyjny dla przedstawicieli Kierownictwa Ml na spotkania z partnerami zagranicznymi; współpracuje z placówkami dyplomatycznymi RP za granicą oraz innymi instytucjami publicznymi (np. polskimi lub zagranicznymi resortami), placówkami dyplomatycznymi państw obcych lub przedstawicielstwami instytucji europejskich w Polsce, jak również podmiotami prywatnymi (np. firmami świadczącymi usługi logistyczne, tłumaczeniowe i in.) wspierającymi organizację wizyty; monitoruje proces realizacji zobowiązań podjętych podczas spotkań z partnerami zagranicznymi; dba o zachowanie zasad protokołu dyplomatycznego podczas organizacji wizyty; sporządza sprawozdania z przeprowadzonych rozmów
  • Opracowuje materiały tezowo - informacyjne z zakresu międzynarodowej współpracy dwustronnej z wybranymi państwami w zakresie transportu. Proponuje stanowiska, jakie powinny być prezentowane przez stronę polską dla potrzeb Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu i Senatu oraz innych organów administracji rządowej w tym Kancelarii Premiera, MSZ, MSW oraz MR na spotkania z odpowiednimi przedstawicielami tych państw
  • Prowadzi sprawy dotyczące wielogałęziowej dwustronnej współpracy w dziedzinie transportu (komisje, grupy robocze), uczestniczy w pracach tych gremiów; przygotowuje tematykę obrad komisji lub grup roboczych oraz stanowiska jakie powinny być prezentowane przez stronę polską w czasie rozmów, opracowuje protokoły i sprawozdania z rozmów, a także monitoruje wykonania ustaleń podjętych w czasie tych rozmów i spotkań
  • Samodzielnie analizuje dokumenty w obszarze transportu; monitoruje zmiany zachodzące w ww. obszarach

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w tym co najmniej rok na stanowisku związanym z problematyką międzynarodową/UE
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość języka rosyjskiego na poziomie B2
  • Znajomość problematyki z zakresu stosunków międzynarodowych oraz integracji europejskiej
  • Ogólna wiedza z zakresu działania Ministerstwa lnfrastruktury
  • Znajomość zasad protokołu dyplomatycznego
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe