Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1050 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 79180

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,

  • węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

  • rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

  • UMOWA NA ZASTĘPSTWO

Zakres zadań

  • Gospodaruje mieniem Skarbu Państwa w zakresie kompetencji ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej oraz działalności Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (PGW WP) w tym: przygotowuje zgody ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej na rozporządzanie przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nieruchomościami niebędącymi mieniem, o którym mowa w art. 261 ust. 1 Prawo wodne; przygotowuje zgody ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej na zbywanie gruntów pod śródlądowymi wodami stojącymi stanowiącymi własność Skarbu Państwa
  • Sprawuje nadzór nad PGW WP w tym: w zakresie prawidłowego wykonywania przez nich ustawowo określonych zadań; opiniuje i zatwierdza dokumenty (m.in. statuty, zarządzenia, plany, sprawozdania)
  • Sprawuje nadzór nad państwową służbą hydrologiczno-meteorologiczną, państwową służbą do spraw bezpieczeństwa budowli piętrzących oraz państwową służbą hydrogeologiczną w tym: zatwierdza roczne sprawozdania z realizacji zadań; kontroluje efektywność i celowość wydatkowania środków publicznych na realizację zadań
  • Monitoruje stan prawny i orzecznictwa w zakresie działalności PGW WP w tym: tworzy bazy wiedzy; przekazuje informacje zainteresowanym

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z administracją publiczną lub gospodarką nieruchomościami
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość systemu prawa, w tym w szczególności Konstytucji RP
  • Znajomość ustawy Prawo wodne
  • Znajomość ustawy o gospodarce nieruchomościami
  • Znajomość ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym
  • Znajomość przepisów aktów normatywnych w zakresie działu administracji rządowej - gospodarka wodna
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe