Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
912 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 86541

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Inicjuje, koordynuje i monitoruje udział Ministerstwa w procesie decyzyjnym Unii Europejskiej, w szczególności w zakresie polityki transportowej, w tym: uzgadnia stanowisko Ministerstwa odnośnie do dokumentów związanych z członkostwem w Unii Europejskiej; koordynuje obieg dokumentów związanych z przygotowaniem stanowiska Ministerstwa na posiedzenia instytucji UE i ich organów przygotowawczych na obrady: grup roboczych Rady UE, w szczególności grupy roboczej Rady UE ds. transportu lądowego, Komitetu Stałych Przedstawicieli (Coreper), Rady UE ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii; inicjuje, koordynuje i wypracowuje zapisy do instrukcji dla przedstawicieli Polski na posiedzenia ww. organów; monitoruje i analizuje zobowiązania wynikające dla Polski z posiedzeń grupy Mertens, Antici, Coreper oraz Rady UE w zakresie spraw transportowych; prowadzi konsultacje ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE, ekspertami Ministerstwa Infrastruktury oraz zewnętrznymi instytucjami współpracującymi;
  • Wykonuje zadania analityczne polegające na: analizie projektów aktów prawnych, dokumentów pozalegislacyjnych i stanowisk opracowywanych przez poszczególne instytucje UE (w języku polskim i angielskim); stałym monitoringu procesu legislacyjnego UE; stałym monitoringu uzgodnień dokonywanych przez państwa członkowskie UE (formalnych i nieformalnych) w zakresie legislacji dyskutowanej na forum UE; analizie zmieniającej się mapy interesów poszczególnych państw członkowskich;
  • Bierze udział w przygotowaniu kierownictwa Departamentu oraz przedstawicieli Kierownictwa Ministerstwa na spotkania, posiedzenia i konferencje związane z członkostwem w Unii Europejskiej, w szczególności w zakresie spraw dot. polityki transportowej (m.in.: Komitet do Spraw Europejskich - KSE, Zespół roboczy do spraw przygotowywania prac KSE, komisje sejmowe i senackie oraz na spotkania dwustronne i wielostronne), w tym: przygotowuje dokumenty prezentujące stanowisko Ministerstwa na forum UE; uczestniczy w przygotowaniu informacji o stanowisku RP dla Sejmu i Senatu o stanowisku, jakie Rada Ministrów ma zamiar zająć podczas rozpatrywania projektów aktów prawnych w Radzie UE oraz informacji o udziale RP w pracach UE podsumowującej prace państwa sprawującego prezydencję w Radzie UE; bierze udział w spotkaniach i posiedzeniach związanych z członkostwem w Unii Europejskiej; przygotowuje materiały tezowo-informacyjne na potrzeby spotkań i posiedzeń członków Kierownictwa Ministerstwa, w których uczestniczą przedstawiciele innych państw członkowskich lub instytucji Unii Europejskiej; monitoruje realizację zobowiązań nałożonych na Ministerstwo;
  • Inicjuje, koordynuje oraz wypracowywuje zapisy do materiałów i dokumentów przyjmowanych w ramach Systemu Oceny Wpływu dla Projektów Europejskich znajdujących się w kompetencji Ministerstwa, w zakresie polityki transportowej;
  • Koordynuje sprawy związane z otrzymywanymi od Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE notyfikacjami decyzji KE, w zakresie polityki transportowej;
  • Wspiera realizację bieżących spraw finansowo-administracyjnych Wydziału, w tym: wspiera organizację oficjalnych spotkań i wydarzeń inicjowanych przez Wydział, wspiera pracowników Wydziału w organizacji podróży służbowych, koordynuje zabezpieczenie finansowe Wydziału, współpracując w tym zakresie z odpowiednimi komórkami ds. finansowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie z zakresu stosunków międzynarodowych, europeistyki, prawa, transportu lub filologii (angielskiej, francuskiej lub lingwistyki stosowanej obejmującej przynajmniej jeden z tych języków)

doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze międzynarodowym, integracji europejskiej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość struktury i zasad funkcjonowania Unii Europejskiej
  • Znajomość procesu decyzyjnego i legislacyjnego Unii Europejskiej
  • Skuteczna komunikacja
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Umiejętności analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe