Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
831 dni temu
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 90035

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • brak windy w budynku, brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Współpracuje z przedstawicielami Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa oraz Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KGP, Biura Finansów KGP i innymi komórkami merytorycznymi KGP w tematach dot. roszczeń związanych z zawartymi umowami
  • Realizuje zadania związane z przeprowadzanymi kontrolami w biurze, opracowuje odpowiedzi na zapytania podmiotów kontrolnych
  • Prowadzi wymaganą sprawozdawczość dot. organizacji kontroli zarządczej w Biurze Łączności i Informatyki KGP, uczestniczy w opracowywaniu analizy ryzyk oraz uczestniczy w sporządzaniu ocen funkcjonujących w biurze mechanizmów wpisujących się w zakres kontroli zarządczej
  • Opracowuje i opiniuje projekty decyzji dyrektora biura oraz Komendanta Głównego Policji
  • Sporządza wykaz zadań priorytetowych BŁiI KGP przewidzianych do realizacji w latach następnych
  • Opiniuje projekty aktów prawnych wpływających do BŁiI KGP
  • Sporządza opracowania analityczne i sprawozdania z realizacji zadań całego biura, także w postaci multimedialnej
  • Wspiera kierownictwo wydziału i biura wiedzą z zakresu legislacji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 3 lat w zakresie przygotowywania i opiniowania projektów aktów prawnych
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "POUFNE" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Umiejętność opiniowania i tworzenia aktów prawnych
  • Umiejętność organizacji pracy własnej
  • Umiejętność interpretacji przepisów
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność syntezy
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Kreatywność
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe