Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Pomorskie Gdynia
Starszy specjalista

Urząd Morski w Gdyni
Gdynia
praca stacjonarna
702 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gdynia
Ogłoszenie o naborze Nr 99242

Warunki pracy

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:
- praca w terenie
- krajowe wyjazdy służbowe
- zagrożenie korupcją
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Czynniki szkodliwe i warunki uciążliwe dla zdrowia:
- praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie
- czynniki biologiczne: KLESZCZE
- zmienne warunki atmosferyczne: praca w terenie
- praca na wysokości
Narzędzia i materiały pracy:
- komputer
Infrastruktura - bariery architektoniczne:
- winda
- brak podjazdu
- brak schodołazu
- toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
- drzwi nieodpowiedniej szerokości
- brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • wydaje opinie w zakresie przekształceń własnościowych dotyczących obszarów portów i przystani morskich
  • przygotowuje deklaracje na podatek od nieruchomości i na podatek rolny
  • przygotowuje porozumienia pomiędzy Dyrektorem Urzędu Morskiego, a właścicielem gruntu w granicach pasa nadbrzeżnego w zakresie przekształceń własnościowych
  • zawiera umowy na grunty lądowe pozostające w trwałym zarządzie Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni
  • wydaje zgody na zajęcie obszaru morskiego dla inwestycji w celu umożliwienia uzyskania przewidzianych prawem dokumentów (w tym – pozwolenia na budowę)
  • prowadzi postępowania w sprawach obiektów tymczasowych (sezonowych) w pasie technicznym, w tym wydaje decyzje na wykorzystywanie pasa technicznego do innego celu niż określony w art. 36 ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej
  • wydaje opinie na temat przedkładanych planów i programów związanych z sezonowym zagospodarowaniem plaż, z uwzględnieniem opinii komórek organizacyjnych Urzędu
  • wykonuje zestawienia i opracowuje informacje sprawozdawcze określone przepisami z wykorzystaniem komputerowych baz danych i innych programów specjalistycznych dotyczących prowadzonych zagadnień oraz obsługuje inne zlecone zadania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku: prawo, administracja lub wyższe magisterskie związane z zagadnieniami gospodarki nieruchomościami

doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze: gospodarka nieruchomościami
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • znajomość przepisów ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej oraz przepisów wykonawczych w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów ustawy o portach i przystaniach morskich w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów dotyczących prawa wodnego w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów dotyczących podatków i opłat lokalnych
  • organizacja pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • umiejętność pracy w zespole
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • studia podyplomowe w zakresie zarządzania nieruchomościami
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)