Zobacz więcej ofert pracy

Statystyk

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy
Toruń
praca stacjonarna
1799 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Statystyk
Miejsce pracy: Toruń
Ogłoszenie o naborze Nr 47347

Warunki pracy

- praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych oraz praca w terenie,
- nie występują szkodliwe ani niebezpieczne warunki pracy, korytarze mają szerokość odpowiednią dla wózków inwalidzkich,
- pomieszczenia biurowe znajdują się na II piętrze, w budynku brak wind przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych (odpowiednia szerokość drzwi), do budynku prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, korytarze mają szerokość odpowiednią dla wózków inwalidzkich, brak odpowiedniej szerokości drzwi prowadzących do pomieszczeń biurowych,
- w budynku brak toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • przeprowadzanie kontroli formalnej, logicznej i rachunkowej zgromadzonych danych oraz wyjaśnianie potencjalnych błędów
  • monitorowanie zadań realizowanych w siedzibie Urzędu przez ankieterów w zakresie ankietowych badań statystycznych
  • zbieranie, gromadzenie oraz opracowywanie danych statystycznych pozyskiwanych poprzez wywiady bezpośrednie lub telefoniczne
  • zastępowanie w razie potrzeby ankieterów w pracy terenowej
  • prowadzenie kontroli terenowej pracy ankieterów
  • realizacja prac związanych z ankietowymi badaniami statystycznymi

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie statystyki publicznej
  • znajomość przepisów dotyczących podstaw funkcjonowania administracji publicznej oraz finansów publicznych
  • znajomość MS Word, MS Excel
  • komunikatywność
  • umiejętność analizowania danych i logicznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie aplikacji wspomagających realizację zadań na stanowisku
  • przeszkolenie w zakresie metodologii społecznych ankietowych badań statystycznych prowadzonych przez statystykę publiczną
  • przeszkolenie w zakresie socjotechniki w zakresie prowadzenia wywiadów z respondentami