Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Małopolskie Kraków Visual Basic Developer Kraków
Automation Specialist / RPA Developer

Devire Sp. z o.o
Kraków
praca stacjonarna
2312 dni temu

Agencja zatrudnienia nr licencji 3260

Find your own at devire.pl

Miejsce pracy/

Location: Kraków

Devire to międzynarodowa firma rekrutacyjna, założona w Londynie w 1987 roku. Od 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim prowadząc dla nich kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry.

Opis stanowiska / Description
  • Assists with creation of the automation roadmap / development
  • Develop automation on Blue prism platform / scripting language
  • Create RPA automation as per best practices / Blue Prism guidelines
  • Documents thoroughly the whole development process
  • Collaborative, team focus;
U Kandydatów zwracamy uwagę na / We are looking for
  • 5-8 years od total experience
  • Experience in VB scripting & C#
  • Good comunication skills and commitment for continious improvement
  • basic of database - SQL Serwer 2005/2008 R2
  • Cloud-based infrastructure setup experience will be a plus
  • Willingness and ability to travel up to meet client needs
  • Educational Qualification : B.E/B.Tech  /B.Sc-IT/BCA  /MCA

Desired skills:

  • Knowledge of relational databases and web services
  • Process and tools performance and scalability assessment
  • Data development or administration
  • Hands-on experience with Blue Prism robotics automation tools: Certified BP Technical Architect
  • Windows, mainframe, or browser-based platforms
  • Application integration
  • Implementation of Agile methodologies or robotics tool-specific
Nasz Klient Zapewnia / Our client offers
  • Salary B2B 120-140zł/h + vat
  • Package of benefit
  • Interesting projects
  • Comfortable working in shift

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekruta- cji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.). "

Uprzejmie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane aplikacje.