Zobacz więcej ofert pracy

Drogomistrz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Starachowice
praca stacjonarna
2406 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Drogomistrz
Miejsce pracy: Starachowice
Ogłoszenie o naborze Nr 15277

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- praca na stanowisku wymaga dyspozycyjności,
- obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego,
- praca w biurze i w terenie ( teren działania Rejonu).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych
- wyjazdy w teren, w charakterze kierującego, z wykorzystaniem samochodu służbowego nieprzystosowanego do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo,
- budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju prac, budynek nie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo – brak podjazdów oraz toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
- praca w trudnych warunkach terenowych oraz zmiennych warunkach atmosferycznych,
- nietypowe godziny pracy,
- podczas pobytu w terenie konieczność przebywania pod ruchem i w hałasie.

Zakres zadań

  • prowadzenie nadzoru i kontroli nad utrzymaniem standardów określonych w umowie „utrzymaj standard” przez Wykonawcę i przygotowywanie raportów w zakresie realizacji utrzymania standardu,
  • dokonywanie objazdu dróg, zbieranie i aktualizacja danych o drogach, ruchu i zdarzeniach na drogach, drogowych obiektach inżynierskich, obiektach znajdujących się w pasie drogowym i jego otoczeniu, a także przekazywanie w czasie rzeczywistym
  • kontrola poprawności prowadzenia przez Wykonawcę dzienników, wykazów i innych dokumentów związanych z utrzymaniem oraz kontrola zgodności z certyfikatami, aprobatami i deklaracjami materiałów dopuszczonych do wykonania robót,
  • prowadzenie czynności związanych z ochroną pasa drogowego a w szczególności kontrola odległości zabudowy, usytuowania urządzeń obcych i reklam, poruszania się pojazdów ponadnormatywnych, przestrzegania warunków umieszczania urządzeń obcych w pasie drogowym, prowadzenia robót, w tym wynikających z wydanych decyzji administracyjnych oraz przekazywanie i odbieranie pasa drogowego dla wykonywania robót obcych i uczestnictwo w ich odbiorze,
  • prowadzenie nadzoru nad robotami koniecznymi do wykonania na drodze nie objętymi realizacją usługi w ramach umowy Utrzymaj Standard,
  • uczestnictwo w komisjach odbioru robót organizowanych przez Rejon i Oddział,
  • współpraca z właściwymi służbami, w szczególności z Policją i Strażą Pożarną oraz organami administracji rządowej i samorządowej w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi
  • wykonywanie zadań związanych z zimowym utrzymaniem dróg poprzez kontrolę jezdni.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie drogowe lub budowlane
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji drogowej lub/i utrzymaniu dróg lub/i przygotowaniu inwestycji drogowych lub/i realizacji inwestycji drogowych,
  • prawo jazdy kat. B,
  • znajomość przepisów KPA,
  • znajomość przepisów ustawy o drogach publicznych, ustawy Prawo Budowlane i Prawo o ruchu drogowym,
  • znajomość przepisów z zakresu Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie,
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie programów Microsoft Word i Excel.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • uprawnienia do kierowania ruchem.