Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Młodszy informatyk

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2404 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 15302

Warunki pracy

Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie.

Stanowisko pracy spełnia wymogi zatrudnienia pracownika administracyjno-biurowego.

Praca w budynku 7-piętrowym, wyposażonym w windy, dostosowanym do osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zakres zadań

  • Planowanie rozwoju podległej infrastruktury informatycznej oraz wydatków na utrzymanie i rozwój informatyki w Izbie Administracji Skarbowej i podległych jednostkach organizacyjnych oraz analizowanie wykonania wydatków budżetowych w stosunku do planu finansowego w celu bieżącego monitorowania wydatkowania środków budżetowych w celu zapewnienia ciągłości działania jednostek.
  • Wykonywanie prac związanych z tworzeniem, modyfikacją i aktualizacją dokumentacji bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz procedur, instrukcji w zakresie zarządzania bezpieczeństwa systemów informatycznych w Izbie Administracji Skarbowej i podległych jednostkach organizacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego.
  • Efektywne zarządzanie oprogramowaniem komputerowym i licencjami, utrzymanie wzorców konfiguracyjnych stacji roboczych oraz projektowanie, wdrażanie oraz utrzymanie zabezpieczeń danych i systemów teleinformatycznych zgodnie z polityką bezpieczeństwa informacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego.
  • Nadzór nad zarządzaniem realizacją polityki kopii bezpieczeństwa danych zgromadzonych w lokalnych systemach informatycznych w Izbie Administracji Skarbowej i podległych jednostkach organizacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego.
  • Udział w opracowywaniu dokumentacji bezpieczeństwa teleinformatycznego w celu zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego.
  • Sporządzanie informacji i sprawozdań z zakresu funkcjonowania stanowiska w celu dostarczenia informacji dla potrzeb Kierownictwa i innych instytucji oraz prowadzenie wymaganych na stanowisku ewidencji i rejestrów w celu monitorowania załatwianych spraw.
  • Udział w opracowaniu i utrzymaniu standardów dotyczących oprogramowania w Izbie Administracji Skarbowej i podległych jednostkach organizacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny)
  • Znajomość procedury administracyjnej i przepisów prawa podatkowego
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość organizacji pracy urzędów skarbowych
  • Znajomość informatycznego systemu podatkowego i innych użytkowanych lokalnie i centralnie aplikacji (SZD, TREZOR)